Zavrieť

Porady

Ako sa nastupuje na probačný a mediačný dohľad?

Dobrý deň. Prepáčte za názov témy ale nič výstižnejšie ma nenapadlo. Prejdem priamo k veci. 24.9 som bol podmienečne odsúdený krajským súdom. Dostal som 3 ročnú podmienku s dobou odkladu na 3 roky. A takisto s probačným a mediačným dohĺadom. Prosím vás, to mi má domov prísť neaký papier kedy a kde sa mám ísť hlásiť? Pretože mám v tom zmätok keďže mi neprišiel ani rozsudok. A ešte sa chcem spýtať odkedy sa mi počíta skušobná doba? Dočítal som sa na nete že odkedy je rozsudok právoplatný. No neviem či rozsudok z krajského súdu je právoplatný po vyrieknutí alebo až po doručení. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Rozsudok ti musí byť doručený - máš totiž právo na odvolanie. Doba na odvolanie začína plynúť dňom doručenia rozhodnutia/rozsudku a máš na to 15 dní. Ak sa neodvoláš v priebehu 15 dní - stáva sa právoplatným.
    V rozsudku istotne bude i vypísaný probačný a mediačný dohľad - sídlo, osoba.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Filioto Je to uz rozhodnutie krajskeho sudu v trestnej veci. Predtym na okrese sa prokurator odvolal. Podla mojich informacii rozsudok krajskeho sudu uz nie je napadnutelny. Alebo sa mylim?
    misoft V tom prípade - čakaj, až ti príde lajstro...
    P.S. Nabudúce dávaj všetky relevantné a úplné údaje!
    Neúplné zadanie = neúplná odpoveď. Kvôli tvojej **** som sprdol iného poraďáka!
    Pravnik AI Proti rozhodnutiu odvolacieho súdu nie je prípustný riadny opravný prostriedok (odvolanie) - o tom vás poučil sudca pri vyhlásení rozsudku.

    Legislatíva však pripúšťa možnosť mimoriadného opravného prostriedku proti PRÁVOPLATNÉMU rozhodnutiu odvolacieho súdu.
    Filioto Dakujem za odpoved
      zbaliť

    Pravnik AI je offline (nepripojený) Pravnik AI

    právnik Pravnik AI
    V zmysle Občianskeho súdneho poriadku sa rozhodnutie odvolacieho súdu považuje za konečné.
    § 159 ods. 1 - doručený rozsudok, ktorý už nemožno napadnúť odvolaním, je právoplatný.

    Ak bol uložený trest odňatia slobody, ktorého výkon možno podmienečne odložiť alebo podmienečne odložiť s probačným dohľadom, musí rozsudok obsahovať aj výrok o tom, či bol podmienečný odklad povolený, a pripadne, na aké podmienky je viazaný (§ 165 ods. 1 Tr. poriadku).

    Všetky podstatné informácie by mali byť uvedené v rozsudku, v ktorom sud uloží obmedzenia alebo povinnosti, ktoré sú súčasťou probačného dohľadu. Súd má na vyhotovenie rozsudku 30-dňovú lehotu od jeho vyhlásenia.

    Skúšobná doba začína plynúť dňom nasledujúcim po dni nadobudnutia právoplatnosti rozsudku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Otázka - kde si v jeho príspevku vyčítal, že to má dostať rozhodnutie na odvolanie?
    Nikde nespomínal, že sa odvolal.
    Odporúčam: prečítaj si poriadne otázku a popis!
    Toto:
    >V zmysle Občianskeho súdneho poriadku sa rozhodnutie odvolacieho súdu považuje za konečné.
    § 159 ods. 1 - doručený rozsudok, ktorý už nemožno napadnúť odvolaním, je právoplatný.<
    je teda zatiaľ neaktuálne. Tvoja odpoveď nie je - žiaľ - plne adekvátna.




    S odstupom času..... po spresnení zadávateľom otázky.... opravujem hodnotenie.....
    Pravnik AI Z uvedenej formulácie otázky od Filiota nie je jednoznačné, že vo veci rozhodoval krajský súd ako súd prvého stupňa a z toho dôvodu bolo potrebné uviesť aj informácie v súvislosti s rozhodovaním krajského súdu ako odvolacieho súdu pre kompletnosť odpovede. KRAJSKÉ súdy od 1.1.2006 nekonajú v trestných veciach ako súdy prvého stupňa ak neberieme do úvahy napr. výnimku uznávacieho konania.
    Filioto Prepacte za zle polozenu otazku. Ale mas pravdu. Krajsky sud bol v tomto pripade sud druheho stupna. Prvy sud bol riadne na okrese kde sa odvolal prokurator. No kraj potvrdil vyrok okresu o treste. Kde sa nachadza 3 rocna skusobna doba s probacnym a mediacnym dohladom. A pokial dobre viem tak rozhodnutie druho stupnoveho sudu uz nie je napadnutelne. Alebo sa mylim?
    Filioto Je to uz rozsudok druho stupnoveho sudu. Tj. Predtym som mal riadny sud na okrese kde som dostal podmienku s dobou odkladu na 3 a probacnym dohladom. Teraz na kraji na verejnom zasadnui tento vyrok okresneho sudu potvrdili. Pokiap si dobre pamatam tak sidca na konci vravel ze rozhodnutie uz nie je ziadny prostriedkami napadnutelne. Tak preto som predpokladal ze na probacne hlasenie mi pride neaka predvolanka alebo nieco take...
      zbaliť

    Ako sa nastupuje na probačný a mediačný dohľad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.