Zavrieť

Porady

2 tyzdne pred operaciou byt zdrava, je to nutne?

ahojte, buduci tyzden v piatok ma caka operacia (diastaza brusneho svalstva) a nie som uplne zdrava, mam nadchu, obcas pokaslievam. hovoria mi, ze mam byt 2 tyzdne pred zdrava, ale toto je uz 5.termin a uz ho nevladzem posuvat. Ostat take dlhe obdobie zdrava sa zda az nemozne pri 3 detoch, preco treba byt 2 t zdravy? co sa moze stat, ak nebudem? do buduceho tyzdna budem fit, ale nebudu to 2 tyzdne pred
Pre upresnenie: na operaciu pojdem naozaj iba v pripade, ze budem uplne zdrava, kaslat s rozrezanym bruchom nemam v plane :-) Skor som chcela vediet, preco je nutne az 2 tyzdne pred byt zdrava, je mi jasne, ze ak nebudem v poriadku, anesteziolog sa so mnou ani nebude bavit... vlastne tam ani nepojdem, ak nebudem ok uz tento piatok.
Naposledy upravil marulienka13 : 21.10.15 at 11:26
BXLmiami Daj im to dopredu vedieť,určite sa niekto poteší,že ho tam dali miesto Teba.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pretoze operaci je taky zasah do organizmu, ze narusena imunita moze radikalne zhorsit hojenie, pooperacne stavy aj samotny priebeh operacie.

    Ved si len zober, ze mas nejaku bakterialnu infekciu v nose ci hrdle a ta sa ti pri operacii dostane do cerstvej rany, do brusnej dutiny. Ani lekari nevedia, co vsetko to moze sposobit.

    Takze pokial nejde o akutnu operaciu (zachranujucu zivot), tak treba planovat dopredu a byt zdrava. je to v tvojom zaujme.
    Naposledy upravil ivka70 : 20.10.15 at 14:36

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Teplo a ešte raz teplo. Je toľko domácich rád a liekov, treba to využívať denne a nie potom, keď je už neskoro.
    1. Med každý deň na raňajky, jesť často cibuľu aj cesnak, ak sa dá najradšej surové, ak nie upečené s chlebíkom a horúcim čajom.
    2. Piť horúce vývary s čerstým zomletým korením a čilli, cesnačky, kapustnicu
    3. Pred odchodom z domu zjesť - vypiť niečo horúce a nie prázdny žalúdok
    4. V sychravom počasí nosiť aj tielka a vôbec celkovo sa teplo obliecť
    5. Po umytí vlasov dbať na vysušenie uší
    Akonáhle cítite vnútorný chlad, tak horúci kúpeľ a pod perinu, alebo aspoň nohy do horúceho slaného kúpeľa, poprípade termofór na kríže.
    V studenej robote výborne hreje mleté korenie v topánkach, nesmejte sa, vyskúšajte.
    Niekto si dáva na noc do ponožiek cesnak, ja som to neskúšala.
    lacotinka Kukulka.
    Sa mi páči :
    " Niekto si dáva na noc do ponožiek cesnak "

    Aby ráno nebol studený do fazuľovej polievky

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Pokašlievanie s rozrezaným bruchom Ti to vysvetlí :-).
    Inak doplním,pokiaľ nebudeš v poriadku,zabudni že by ťa anesteziolog bol ochotný riešiť.
    Naposledy upravil BXLmiami : 20.10.15 at 15:22
    Peggynka Aj zvracanie...prežila som
    buchač BXL...

    To máš jak s tým rybacím olejom proti kašľu...že skús zakašľať...

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Snaž sa zbaviť dovtedy kašla a hlavne by si nemala brať antibiotiká, pokiaľ budeš mať celkovú anestézu. Ako píše BXL, pokiaľ budeš kašlať, bude problém s bruchom.

    IIla je offline (nepripojený) IIla

    IIla
    K téme diastáza som našla aj možnosti konzervatívnej liečby. Je pravda, že cvičením sa stav môže upravovať dosť dlho. Spomínate však, že termín sa posúval už viackrát. Keby ste v tom období primerane cvičili, možno by ten stav brušných svalov bol už lepší.
    Isteže, je potrebné cvičiť primerane svojmu zdravotnému stavu.

    Uvidíte, ako sa budete cítiť tento piatok.
    Ak budete v poriadku, možno Vás budúci týždeň budú operovať, neviem.
    Podľa odkazu, ktorý tu pridala Peggynka by ste však 7-10 dní pred operáciou nemali užívať niektoré lieky, ktoré sa používajú pri liečbe prechladnutia.

    V prípade, že by s ohľadom na Váš zdravotný stav operáciu neodporúčali, myslím si, že by bolo vhodné radšej sa objednať na rehabilitáciu (k lekárovi FBLR).
    O možnej úprave zdravotného stavu pri diastáze brušného svalstva sa píše napr. na nasledujúcich odkazoch:
    http://www.vitalcentrum.sk/sk/fyziot...rusnych-svalov
    https://www.modrykonik.sk/blog/monik...po-por-p1zbx4/

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Určite je to nutné, pretože inak zvyšuješ riziko komplikácie anestézy a aj samotnej operácie.

    Samozrejme toto riziko sa neberie do úvahy ak ide o akútne operácie u ktorých prevažuje riziko iných komplikácií či nebodaj úmrtia. To však asi u teba nie je keďže to už prekladáš niekoľko krát.

    Držím palce, treba mať trpezlivosť, asi to nemáš jednoduché!
    Peggynka Ani smiať sa nemôžeš

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    mňa čaká tiež operácia, a pýtali sa na choroby, ale nie dva týždne, len posledný.... takže ak už budeš v poriadku pár dní pred operáciou, snáď by to mohlo byť ok (ale nie som lekár )
    ivka70 a bohata ....

    betty112 je offline (nepripojený) betty112

    betty112
    Sa stane, noo. Dik
    Naposledy upravil betty112 : 22.02.20 at 21:09
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Pozri na dátum zalozenia temy, na ktorú odpovedas
    Jarka 1 betty, čo riešiš ... však zadávateľka je už 4 roky po operácii ... teraz už naozaj nepotrebuje tvoj komentár
    misoft betty, betty - daj si kalendár na rok 2020!
    Baktérie už aj dorástli a mali baktériečatá
      zbaliť
    Peggynka 20.10.15 12:31 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.