Zavrieť

Porady

Úväzky vychovávateliek po novom - 7 hodín vyučovacích alebo 7 hodín vo výchove?

Od r. 2015 môže si vychovávatelka doplňať svoj úväzok inajviac iba 7.hodinami týždenne a žiadna hodina nadčas. Kedže pri dplňaní úväzku sa vychovávateľke ráta 1 vyučovacia hodina ako 1,5 hodiny, ma to byť úväzok 7 vyučovacích hodin, čo je 11 hodín pre vychovávateľku alebo má to byť 7 hodín čo sú iba 3,5 hodiny vyučovacích hodín. V novom zákone som to nikde nenašla. Asi sú vychovávateľky skutočne vždy niekde v zabudnutí...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ala99 je offline (nepripojený) ala99

    Alena ala99
    Dobrý deň, podľa novely zákona 317/2009 v znení zákona 188/2015 §7 odsek 8 - bol doplnený o spresnenie, že vychovávateľka ŠKD si môže dopĺňať úväzok vyučovaním maximálne 7 výchovných hodín v škole vyučovaním. Ale pozor!!!
    Týmto odsekom v zákone sa stal §5 nariadenia vlády 422/2009 o rozsahu.....OBSOLÉTNYM, to znamená, že sa už v praxi neuplatňuje, prepočet sa nerobí. Čiže sa počíta vychovávateľke za 1 hodinu vyučovania výchovy v škole ako 1 hodina do jej úväzku, teda 1:1 , nie 1:1,5. Patí to od 1.9.2015 , je to zdôvodnené tým, že zákon je vyššia právna úprava a má akoby navrch nad NV.
    Takúto odpoveď som dostala mailom od pána Drgu z ministerstva aj osobne včera na konferencii.

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    áno, od 1.9.2015 je pomer hodín vychovávateľky 1:1 s maximálnym doplnením úväzku 7 hod.

    Úväzky vychovávateliek po novom - 7 hodín vyučovacích alebo 7 hodín vo výchove?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.