Zavrieť

Porady

VRP a účtovanie - ako zaúčtovať tržbu z VRP do hlavnej pokladni v účtovnom programe?

Dobry den,
od 01.01. budeme evidovat trzby za poskytnute sluzby vo VRP.

Nakoľko nemám skúsenosti s VRP chcem sa spýtať môžem mesačne k poslednému dňu na základe intervalovej úzávierky účtovať tržbu z VRP do hlavnej pokladni v účtovnom programe ?
Je potrebné mať analitiku pre príjem z VRP v hlavnej pokladni v účtovnom programe?
Ako zaútovať takúto tržbu?
Nieje mi jasné ako to bude fungovať medzi týmito pokladňami pri zaúčtovaní tržby.
Z VRP mínus a v hlavnej pokladni v účtovnom programe plus?
Veľmi ďakuejm za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    Áno, je potrebné viesť v účtovníctve analytiku - virtuálna pokladňa, hlavná pokladňa....
    Vo virtuálnej pokladni sa urobí výber, čím sa poníži stav peňažných prostiedkov a tie sa prevedú do hlavnej pokladne. Interval výberov je na účtovnej jednotke. V podstate, musí sedieť zostatok vo virtuálnej pokladni cez aplikáciu a zostatok virtuálnej pokladni v účtovníctve.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    daramaj Ďakujem.... začína sa mi vyjasnievať...
    lkov Dobrý deň, mohla by som sa opýtať ešte to, že na ten analytický účet účtujem každý vyhotovený doklad z VRP zvlášť, alebo na základe intervalovej uzávierky? Ďakujem.
    Vlasta Ja účtujem cez vrp len úhrady faktúr, ale našla som toto: Ak podnikateľ používajúci VRP nevykonáva dennú uzávierku, ako súhrnný účtovný doklad na účtovanie tržieb na účely účtovníctva vyhotoví intervalovú uzávierku.
    luciana1 a podľa akého zákona, postupov účtovania alebo metodického pokynu je povinnosť viesť analytiku VRP v jednoduchom účtovníctve? Ja som to nikde nenašla...
      zbaliť
    daramaj Ďakujem....čítala som to aj pred otázkou , ale teraz mi to dáva súvis...

    VRP a účtovanie - ako zaúčtovať tržbu z VRP do hlavnej pokladni v účtovnom programe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.