Zavrieť

Porady

Kúpa auta a uplatnenie DPH, nikde žiadna zmienka

Kúpila som v 11/2015 auto za 65000, budem krátiť odpisy. Môžem si uplatniť celú DPH?

Nikto? Alebo zle položená otázka?

Pardon, zle som uviedla otázku. Nebudem si krátiť odpisy ale kvôli nákupnej ceny auta, budem upravovať základ dane. Auto sa používa výhradne na podnikanie.
Naposledy upravil psps : 24.11.15 at 09:49 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    psps no to bude pre mňa chaos Aby som nič nemusela krátiť, musela by byť nákupná cena auta do 48tis ? Môžem to urobiť tak, že nezahrniem do nákupnej ceny auta niektoré príslušenstvo, ktoré je odnímateľné, napríklad strešný nosič alebo kamera a podobne a dám toto príslušenstvo rovno do nákladov ? Ako by vyzerala moja DPH v mesiaci 11/2015? Nechápem tej DPH, to akože si môžem mesačne uplatniť DPH len vo výške 20% z mesačneho odpisu ? Alebo ako na tú DPH ?
    psps prečo by som mala krátiť náklady súvisiace s používaním MV. To akože aj cestnú daň alebo PHM. Myslím, že toto sa kráti len ak auto používam aj súkromne, ale toto auto bude používané výhradne na firemné účely.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    psps už som čítala, nič tam nie je o tom, že by som mala krátiť DPH pri luxusnom aute a aj ostatné výdavky ako píše Tweety. Krátia sa len ak používam auto aj na súkromné účely, ale ja ho mám výhradne na podnikania a zaradené v obchodnom majetku. Či pomýlila sa?
    Tweety automaticky som to pochopila tak, že to drahé auto budeš používať aj na súkromné účely, keďže si písala o krátení
    psps ano, zle som zadala otázku, už som to pochopila, len sme sa zle rozumeli. DPH môžem odpočítať celú, nikde v zákone nie je, že nemôžem. ďakujem.
      zbaliť

    Kúpa auta a uplatnenie DPH, nikde žiadna zmienka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.