Zavrieť

Porady

Veľmi dôležité: zamestnávateľ mi chce proti mojej vôli skrátiť pracovnú dobu len tak...

Dobrý deň prajem zamestnávateľ mi chce skrátiť moju pracovnú dobu robím krátky dlhý týždeň 12 tky, na 6 hodín ako krátky dlhý týždeň, oháňa sa ,že to takto chce on a ja s tým nič neurobím a že keď prídem do práce ako mám on mi hodiny neuzná.. V Pracovnej zmluve mám uvedené uzatvorenie pracovného pomeru na jeden rok, už mám po skúšobnej dobe a pracovný čas je 40 hodín týždenne vzhľadom na podmienky prevádzky bude rozvrhnutý nerovnomerne na jednotlivé týždne. Pred vyše mesiacom sme podpisovali dodatky kde je uvedené, že zamestnávateľ sa zaväzuje poskytovať za vykonanú prácu mzdu 2.20 na hodinu..

Je teda možné že si teraz môže určovať čas kedy prídem do práce, resp.na ako dlho? Tým že b som bola o polovicu času menej v práci by mi vlastne vyplatil menej aj finančne. Mám chodiť teda do práce ako on chce alebo tam ísť ako vždy alebo čo? alebo sa potom domáhať vyplatenia tých hodín ktoré mám napísané v zmluve ale pritom som tam nebola lebo on to nechcel?

ďakujem za skoré odpovede..

Andy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnavatel ti moze naplanovat zmeny tak, ako potrebuje ale oznamit ti tvoje naplanovane zmeny aspon tyzden dopredu.
    A musi dodrzat pocet hodin, ktore mas podla pracovnej zmluvy, teda priemerne musis odpracovat 40 hodin tyzdenne.
    Cize nemoze ti zaplatit menej, pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case sa pocet hodin v mesiaci berie priemerne za 4 mesiace (vtedy musi sediet s poctom hodin podla kalendara).

    Ak by ti nenaplanoval dostatocny pocet hodin, musel by ti zaplatit prekazku v praci na strane zamestnavatela (priemernou mzdou).

    Veľmi dôležité: zamestnávateľ mi chce proti mojej vôli skrátiť pracovnú dobu len tak...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.