Zavrieť

Porady

ako môžem "donútiť správcu" aby ukončil konkurz?

V konkurze som už tri roky, nemám už žiaden majetok, ktorý by podliehal konkurzu (byt správca predal hneď) a už len čakám kedy správca ukončí konkurz aby mohla začať 3 ročná skúšobná doba a potom oddĺženie. Lenže správca buď so mnou nekomunikuje, alebo to stále odkladá na ďalší mesiac. A takto som v konkurze už tretí rok a neviem sa pohnúť ďalej. Bola som aj na súde sa informovať, tak povedali mi, že oni musia čakať na jeho úkon inak nevedia robiť nič. To takto to môže ísť donekonečna?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    Správca je po úplnom speňažení všetkého majetku zapísaného do súpisov a ukončení všetkých incidenčných sporov povinný pripraviť rozvrh a po jeho splnení požiadať súd o zrušenie konkurzu.
    Z uvedeného je zrejmé, že treba, aby boli ukončené aj všetky incidenčné spory (nielen speňažený majetok podliehajúci konkurzu) a o tom sa vo vašej otázke nehovorí nič rovnako ako o tom, "v akom stave" je rozvrh. Až na základe schváleného rozvrhu možno uspokojovať veriteľov - čiže ak správca nepripravil ešte rozvrh, mali by sa veritelia (veriteľský výbor, zástupca veriteľov) zaujímať prečo.
    Ak je správca nečinný a nemá napr. neskončené spory, sám sa pripravuje o odmenu... V každom prípade možno dať súdu podnet na vykonanie dohľadu nad správcom podľa § 41 ZKR, samozrejme písomný, ak je správca nečinný. Podnet možno dať tiež podľa zákona o správcoch Ministerstvu spravodlivosti SR.
    Vo vzťahu k majetku podliehajúce konkurzu si treba tiež uvedomiť, že pokiaľ má úpadca príjem, aj jeho časť podlieha konkurzu až do jeho zrušenia.

    Vo vzťahu k oddlženiu, si treba tiež uvedomiť, že skúšobná doba nezačne plynúť "automaticky", ale až keď súd povolí dlžníkovi oddlženie. A súdu treba kvalifikovaný návrh na povolenie oddlženia podať najneskôr do zrušenia konkurzu
    obcan9 Ďakujem pekne za odpoveď, porozmýšľam nad tým podnetom na vykonanie dohľadu. Počas konkurzu bol iba speňažený byt, pretože žiaden iný majetok podliehajúci konkurzu nemám (a samozrejme zrážky zo mzdy) a žiadne incidenčné spory neboli (aspoň o nich neviem) Čo sa týka rozvrhu, tak vôbec netuším v akom je stave, a či vôbec na ňom pracuje. A čo sa týka oddĺženia, tak návrh som podávala spolu s návrhom na začatie konkurzu, stále pracujem a plním si svoje povinnosti, ktoré mi plynú z konkurzného konania, tak dúfam, že súd nebude mať dôvod nepovoliť mi oddĺženie. Ešte raz ďakujem.

    ako môžem "donútiť správcu" aby ukončil konkurz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.