Zavrieť

Porady

Zmena čísla domu na SIPO lístku

Po pridelení súpisného čísla sme požiadali elektráreň o zmenu čísla domu. Síce ku zmene došlo ale oddelili nám rtvs poplatok na druhý lístok, takže nám chodia dva sipo lístky. Neviem ako sa mám dopracovať k tomu aby to chodilo na jednom pričom za každý je poplatok. Na pošte povedala že mám doniesť odhlásenie z elektriky ale aké keď sa len číslo zmenilo???poradte ako dalej poslala som aj mail na rtvs ale neodpovedali.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    To by mala urobiť jednoducho úradníčka na pošte na tvoje požiadanie. Sprostredkovať opravu môže aj tvoj doručovateľ.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    79lienok Práve že chce odhlásenie elektrickej prípojky, že s tým nemôže nič no nechápem.
    babka - ježibabka Ja mám tiež 2 SIPO lístky. Po zmene z manžela na mňa mi dali na jeden rtvs a na druhý plyn. Neriešim to. Myslím si (možno sa mýlim) že sa neplatí od počtu lístkov, ale od jednotlivých položiek. Takže tak či tak to mám 2 položky. A myslím si o tom svoje.....
    Ing. Ľubomír Janoška Tiež máme tú skúsenosť, že zmena v platení koncesionárskych poplatkov sa reálne dá vykonať iba ako odhlásenie a prihlásenie. Tak, že to nemá nič spoločné s realitou.

    Zlý zákon.
    Zlá metodika.
    Hlúpi a tvrdohlaví držitelia pečiatok.
    Mária27 Napíš na riaditeľstvo pôšt. Ved doručovateľ to doručuje tomu istému adresátovi.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Na pošte povedala že mám doniesť odhlásenie z elektriky ale aké keď sa len číslo zmenilo???


    Každú zmenu treba nahlásiť priamo u vašich dodávateľov.
    Dodávateľ to potom dohodne so Slovenskou poštou.
    Na pošte je možné nahlásiť len zmeny týkajúce sa poplatkov za rozhlas a televíziu.

    https://docs.google.com/viewer?docex...ene-otazky.pdf

    MUSÍŠ ísť ku dodávateľovi...toto proste cez mail neurobíš...a keby si aj dalo, tak vrelo nedoporučujem.
    Prídeš, sadneš ku pracovníkovi...vysvetlíš...a nech sa stará dodávateľ el.energie.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Uhrada RTVS je mozna aj priamo na ucet RTVS, napr. trvalym prikazom, nie je nutne to platit cez SIPO - vypise sa na tlacive prihlasky cez SIPO zmena sposobu uhrady.

    Pri ostatnych platbach sa nemenilo cislo domu?
    Su oba listky na rovnaku osobu?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    79lienok sú na rovnakú osobu len číslo domu nesedí
    avalik a preco nesedi cislo domu? Preco neprebehla zmena aj na inych platbach?
    79lienok podla prideleného čísla sme menili najprv občianske preukazy a potom u dodávateľa energie podla dokladov číslo odvtedy to chodí osobitne nerozumiem tomu
    avalik este raz po starom ste malá jeden doklas sipo na odber elektriny a aj uhradu rtvs. Zmenilo sa cislo domu a nahlasili ste zmenu dodavatelovi elektriny aj zmenu pre uhrady sipo na poste -podla odberneho miesta? A napriek tomu vam to davaju na dva rozne doklady sipo?
    79lienok dodávateľovi áno na pošte to nechcú uznať zajtra pojdem znova na elektrárne a uvidím
    79lienok Dopátrala som sa pravdy bola som na pobočke energetiky kde mi pani povedala že mi mal prísť papier od nich o zmene čísla na ktorom je nejaký kód pre poštu na scelenie lístkov napísala mail a pomôže mi potom aj s tým listom
      zbaliť

    Zmena čísla domu na SIPO lístku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.