Zavrieť

Porady

Podvod na fb

Dobrý deň, trocha sa aj hanbím za to čo som spravila, ale ako sa hovorí, ľudia robia chyby. Na fb som našla skupinu, kde jeden pán ponúkal "privyrobenie si" formou stávok tzn. ja som sa prihlásila na jeho účet na jednej stránke, kde som mu poslala za podanie tiketu 50e .. najskôr písal, že ostatné môžem doplatiť, až keď bude výhra istá, s čím som sa ešte celkom uspokojila ale... potom mi písal, že ešte musím poslať aspoň 20e, ktoré som po dlhšom zvažovaní poslala po jeho x prísľuboch, že všetko je ok. Nakoniec mi ešte písal, že je nutné tiket poistiť, keby náhodou nebol výherný čiže tam šlo zase 13e .. a už som povedala aby prestal .. nakoniec napísal, že som vyhrala 450e, ale musím poslať ďalších 50e inak to nepustí výhru.. čo som už nechcela vôbec robiť, ale on tak naliehal, že to inak prepadne, že som sa bála o tie penieze predtým.. viem, znie to strašne hrozne, ale recenzie mal kladné a aj som si ho overila pri pár ľuďoch, ktorí tvrdili, že majú len dobré skúsenosti. No bohužiaľ prešiel už mesiac a pol a len samé sľuby, výhovorky a žiadne peniaze. No a nakoniec si ma asi pred 2dňami blokol a to som mu už hneď písala, že idem na políciu, no stále len sľubol a sľuboval. Tak rozmýšľam o trestnom oznámení, no neviem ani jeho meno, ani s kadiaľ je... proste nič. Ako to potom prebieha??! Ako ho bude hľadať resp. kontaktovať polícia?? .. Mám aj výpisy z účtu aj fb komunikáciu ..... a prosím Vás, výčitky si nechajte, ja viem ... Ďakujem!
4 komentárov     zbaliť
buchač Pane Bože na nebesiach ... daj už konečne poniektorým nie iba ten chlieb ...
misoft Nechcem byť toto, čo v zemi ryje, ale.......
Keď pán Boh rozum rozdával, Jalenja - kde si bola? Na FB? Tam rozum nerozdávajú, tam berú.... až z toho niektorý človek osprostie....
A recenzie? Tých sa dá nad*bať do aleluja......
lujza.j "viem, znie to strašne hrozne, ale recenzie mal kladné a aj som si ho overila pri pár ľuďoch, ktorí tvrdili, že majú len dobré skúsenosti"...
misoft .... teda od tých "ľudí" bla-bla-bla.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja nechapem, co reklamujes. Principom akehokolvek stavkovania alebo losovania predsa je, ze mas niekolkonasobne vacsiu pravdepodobnost, ze nevyhras a prides aj o vlozene peniaze. To je tak dokonca esta aj pri statnej loterii Tipos a bolo to tak odkajziva a bude to tak vzdy.

    Cize nestalo sa nic, co by bolo mimo ocakavane alebo mimo statisticku pravdepodobnost. Ty si si zastavkovala, niekto si privyrobil, ja to vidim ako uplne v poriadku. Ved ked idem na kolotococh na strelnicu a netrafim (lebo niekto zamerne ohol hlaven na vzduchovke) tak tiez napytam peniaze naspat. Zastrielal som si, vylepsim si naladu jednou cukrovou vatou a idem dalej.

    Ludia predsa nestavkuju preto, aby prisli k peniazom. Na ziskavane penazi slzia celkom ine metody. Ludia stavkuju pre zabavu a vzrusenie a ty si si vzrusenia uzila podla toho, co pises dost.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    brodozz, Ingrid Ondruskova, misoft, duves, taiko, kukučka
    Neužitočné (1)
    5
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Hm...

    Aj by som zareagoval a vyviedol Ťa z omylu...ALE šak na čo ?
    ... ži si v ňom aj naďalej...

    ALE ak je ten omrd na FB (teda podľa Teba) úplne v poriadku, tak to si potom iný level.
    harmonika súhlasím s tebou Bucháč isto to nie je v poriadku, nešlo o klasickú stávku, ale pánko napísal, že vyhrala 450 EUR, ktoré nikdy nevidela...
    misomiso Myslim, ze to bolo uplne v poriadku. Kazdy predsa vie, ze stavkovanie asi tazko moze sluzit ako zdroj prijmu. Ak aj obcas vyplatia vyhru povedzme jednemu z miliona ludi, tak to mozeme statisticky zanedbat. Ja som tiez uz nasiel na ulici bankovku a kazdemu z vas sa asi stalo, ze nasiel v automate na kavu zabudnoty vydavok, ale z toho sa zit neda.

    Teda stavkovanie moze sluzit vyhradne na zabavu, spestrenie volneho casu a pod. A to sa aj stalo v tomto pripade. Je to sluzba, za ktoru platime, Ako ked ideme do aquaparku na tobogany. Trocha ocakavania, vzrusenia a strachu.

    Taktiez asi kazdy vie, o com je reklama. Reklama aj na "seriozne" stavkove spolocnosti a loterie nam tiez hlasa, ze staci podat tiket a uz nikdy sa nebudete musiet starat o financie.

    Napriklad asi 10 rokov dozadu mal Renault taku reklamu na bezpecnost ich aut. Reklama najprv navadzala uzit si sportovu jazdu a potom tam bol slogan "Nase auto vas ochrani v kazdej situacii". Mohli majitelia Renaultov, ktori sa vyburali a utrpeli zranenia zalovat automobilku Renault? No pokial by islo o seriozny verejny prislub, alebo pokial by to mali v kupnej zmluve, tak ano. Lenze to bola reklama.

    Ak mi povie Redbull, ze mi narastu kridla, tak sa tiez nezacnem kazdy vecer obzerat v zrkadle, ze kedy uz rastu. Proste viem, ze ked do seba kopnem ten hnus, tak mi nenarastu kridla, zatial co im opat o nieco narastie zisk. Ak by som si aj Redbull kupil, tak iba s tymto vedomim.

    Myslim, ze ked zadavatel otazky pride na policiu, tak policajtov hlavne dobre pobavi. Mozno si nebudu isti presnym vykladom zakona a preto budu aj simulovat nejaku cinnost v tomto smere, ale hlavne sa budu zabaat a vysledok je vopred jasny.
    Jalenja harmonika ďakujem, aj ked vidím, ze sa mi tu skor ludia vysmiali ako pomohli ale to som mohla cakat.... tak mam asi naozaj smolu a peniaze uz neuvidim, aj ked by som chcela niektorych !poopravit" .. ked idem tipovat tak idem tipovat ... a ked mi povedia v stavk. kancelarii, ze som vyhrala, vyhru mi aj vyplatia ... tu mi aj tvrdil, ze som vyhrala ale peniaze neposlal takze trocha rozdiel .. ale aj tak je mi to na prd ja viem .. dakujem za odpovede !!
    arizona Rozdiel je hlavne v tom, ze ofiacialna,legalna stavkova kancelaria je nieco ine,ako anonymny clovek, ktori si vytvori neoficialnu stranku na FB ! A ved o tom to je...keby ti tvrdil, ze si nic nevyhrala,tak mu neposlesziadne prachy, nie? takze naco by to robil?
    draik Výhry zo stávok nemožno podľa zákona vymáhať.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ako sa hovori...za chyby sa plati. Dobrovolne posielas peniaze cudzim ludom a co chces pocut,aku radu?

    Ine ti nezostava,iba si zobrat ponaucenie so svojej hluposti,alebo zohnat viacero ludi,ktori boli rovnako oklamani a podat hromadne trestne oznamenie na Policii. Pri troche stastia mas nadej,ze sa s tym Policia bude zaoberat...

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    skoda ze sa neda podat trestne oznamenie na "Ľudskú hlúposť"

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Prepac, ale je strasne ze mas aj volebne pravo ! Tam poskodis aj nas nielen seba
    Uz davno som vzdal víziu priamej demokracie formou referenda o kazdom zakone...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    To je dobré, privyrobenie si formou stávok. A kolko to vynáša? Teda tym, čo to organizuju, tym ano. To je ako s pomenovaním - výherný automat. On je výherný, ale len pre majiteľa.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    ako Jalenja nechápem, prečo odmietaš prijať odpovede (a dosť konkrétne a k veci) od ďalších poraďákov???? Źe tie odpovede nie sú podľa tvojej predstavy?? Že ti nikto nepovedal, čo máš robiť a ako z toho debila, ktorému si ty sprostá (prepáč za výraz, ale proste po prečítaní tvojej otázky ma iný, hlavne slušnejší výraz nenapadá) za vidinou rýchlo a ľahko získaných peňazí začala posielať svoje prachy a keď sa cukol, tak zrazu je najhorší iba on???? SA ZOBUĎ!!!! Krom toho sa úplne stotožňujem s komentom od felix1, buchačom, arizonou a ďalšími. Proste ty si chcela niečo vyhrať, nepodarilo sa a teraz špekuluješ, ako od osoby, ktorej si posielala prachy, ich dostaneš naspäť. Tieto prachy sa ti ale už nevratia. NIKDY!!!!! Ostáva ti len sa poučiť z vlastnej blbosti a na budúce si dávať pozor. Hawk.
    Jalenja Martuk určite neodmietam prijat ziadne odpovede, inak by som tu nenapisala prispevok, a samozrejme ďakujem za uprimnost a nevadí ani ten vyraz, ktorý si pouzil na moju osobu, som si toho bohuzial vedoma, ze vsetci mate pravdu

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    @Jalenja:
    Napíšem to takto jasne! Ty buď rada, že si prišla len o toľko!
    Pretože (nehnevaj sa, ale je to pravda) vlastnou hlúposťou a chamtivosťou si o ne prišla.
    FB komunikácia i výpis z účtu sú ti na figu! Ten účet už dávno neexistuje! Na FB sa dá prihlásiť odkiaľkoľvek (dokonca z internetovej kaviarne!) - profil môže byť FAKE (možno ich má na FB desiatky....
    Jeho "rečičky", že si vyhrala - oblb! Napíše, čo TY chceš vidieť a zároveň ešte vymyslí ďalšie akože poplatky, aby si dostala "výhru", ktorá však neexistovala, neexistuje a nebude existovať.

    Jediný, kto v tomto vyhral - bol ON!

    Máš ponaučenie - ak chceš stávkovať - choď do stávkovej kancelárie, alebo on-line tu! https://www.etipos.sk/

    Že sa nechajú nachytať podvodníkom starí ľudia (i keď sa im to stále prizvukuje) - to sa nečudujem (a prídu často o stovky a tisíce €), ale ty - to zostáva rozum stáť nad tvojimi "myšlienkovými" pochodmi.

    A ešte sa durdíš, keď ti tu píšeme pravdu o tom, čo si myslíme.....

    Postav sa k stene a
    Jalenja misoft urcite sa nedurdim a viem, ze vsetci vy, ktori ste mi tu napisali ste mali pravdu, bohuzial ludia robia chyby a ja som na tie chyby ako stvorena asi ... ďakujem za komenty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.