Zavrieť

Porady

Ako sa dostať k svojim peniazom?

Dobrý deň,
mám taký rodinný problém s peniazmi.
Uschoval som si u rodičov nemalú čiastku peňazí. Konkrétne niečo okolo 5000 €. Uschoval som si to s tým dôvodom že mi to dajú na stavebné sporenie. Nakoľko sľúbené stavebné sporenie na moje meno nezriadili a peniaze tam nedali tak som nebol spokojný a vyčítal som im to. Ubehol určitý čas a stále sa nič neposunulo ďalej. A teraz prišli v rodine nezhody a oni mi odmietajú moje peniaze vrátiť.

Ako mám postupovať keď chcem svoje peniaze späť? Najradšej by som to riešil mimo políciu a súdov ale ak sa inak nebude dať tak budem musieť pristúpiť aj na túto možnosť. Mám potvrdenie prevodu z banky kde som aj zadal účel prevodu a podobne.

Poraďte mi ako sa mám dostať ku svojim peniazom.
arizona Si uz dospely? Preco si si ich sam nedal na stavebne ? Ako rodicia oddovodnuju,ze ti ich odmietaju vydat?
ivka70 A aky mas podklad na to, aku ciastku si si u nich a na aky ucel uschoval?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    S rodičmi by som sa nesúdila. Predpokladám, že peniaze minuli, nemajú ich z čoho vrátiť. Voči rodičom máš aj vyživovaciu povinnosť, a vôbec, v rodine si treba pomáhať. Aj oni ti pomohli, keď si peniaze potreboval uschovať.
    Nerada diskutujem na porade bez rady, ale tu mi to nedalo odísť bez poznámky. Prepáč.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Čisto formálne : Keďže máš doklad o prevode, pošli im výzvu na vydanie bezdôvodného obohatenia. A ak nebudú reagovať,podaj na súd návrh na vydanie platobného rozkazu.

    Ako sa dostať k svojim peniazom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.