Zavrieť

Porady

Kedy má Otec ZŤP syna nárok na miesto pre auto pred obytným domom ?

V ob. dome máme chlapa /40/ , ktorý je od detstva Z ŤP , od soc. poisťovne dostali auto, ktoré otec využíval pre súkromné účely, Chlapca treba zavše odviesť k lekárovi, ale to si obyčajne manželka zavolá taxik, Ak je záchvat tak RZP. Garáž je skoro 1 km od domu - auto je garážované. Teraz si dali namontovať na dom značku pre invalidov a s obľubou volajú políciu, aby dali pokutu alebo papuču.Majú nárok na miesto, ak auto pre syna používajú tak 2 krát do mesiaca k lekárovi? / aj to je častejšie taxik/ /
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zjednodušene povedané.

    Nárok na parkovacie miesto je vtedy, ak má osoba s preukazom ZTP priznaný nárok na parkovací preukaz...

    Ak má nárok na parkovací preukaz, má nárok aj na parkovacie miesto, ktoré si musí vybaviť na miestom úrade.

    Značka na dome nie je relevantná.
    Na parkovacie miesto je osadená príslušná dopravná značka a aj značka s evidenčným číslom vozidla.
    Ak to tak nie je, môžu si dotyční volať koho len chcú...sa čudujem policajtom, že im to nevysvetlili.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 Juraj, ale keď by parkoval taký, kt. nemá preukaz ŤZP? v tom prípade platia pokutu / sankciu
    Katy a R podľa mňa majú len parkovacie miesto označené symbolom - malo by platiť pre všetky autá, ktoré maju parkovací preukaz ... ale nie pre "obyčajné" autá - čiže teoreticky aj papuča by mohla ???
    misoft Asi takto: vozidlu s parkovacím preukazom pre ZŤP (s uvedeným EČV tohto vozidla) môže (ale nemusí) byť vyčlenené parkovacie miesto a označené zvislou a vodorovnou dopravnou značkou. Má potom právo na tom mieste parkovať. @joja33 však má vozidlo, ale NEMÁ parkovací preukaz (pretože v popise nepíše, že majú i parkovací preukaz)! Značku síce osadili (ale na základe čoho?), možno i označili, že pre to vozidlo, ale ak tam zaparkuje bez parkovacieho preukazu - nemôže tam parkovať. Tak isto ale tam nemôže parkovať ani nikto iný.
    ivka70 Ak dostali peniaze na auto, tak je ZTP na auto odkazany a teda ma narok aj na parkovaci preukaz.
    Ten zjavne teraz vybavili a osadili aj tabulu k nemu.
    Voci tomu obyvatelia bytovky nemozu namietat, aj keby isiel ZTP tym autom len raz za rok.
    misoft http://www.upsvar.sk/obcan-so-zdravo...page_id=308648
    Že prispeli na auto - je jedna vec, parkovací preukaz je druhá vec - o ten musí požiadať. Nedostáva ho automaticky!
    buchač A čo ja viem, že ako to tam majú ...???

    Dotyčný má ZTP, dostali auto...no vybavili si to parkovacie miesto s príslušnými značkami ?
    Mám taký dojem, že asi nie, lebo značka drbnutá na stenu baráku nie je pre mňa značka...viď v zadaní.
    --------------------------------------
    Ak je značka na parkovisku, nik nemá právo obsadiť miesto...aj keby bolo celý rok prázdne. Považujem to (vzhľadom k danej situácii) síce za trochu onéééé....ale budiž.
    ---------------------------------------
    Neviem síce, ako je to v iných mestách, ale u nás je označenie daného miesta zvislou značkou pre invalida + EČV vozidla....a pochybujem, že aj inde je to inak.
    Katy a R u nás sa už na konkrétne auto parkovacie miesto nedá vybaviť. tie tabuľky, čo voľakedy boli už zmizli. mesto to poriešilo len podľa vyhlášky (priložila som vyššie) ... konkrétne u nás pred barakom 1 označené miesto symbolom. že či je dodržané - že min 4%tá ?? sa mi nechce počítať (skôr nie) . možno v niektorých mestách sa ešte dá zohnať aj miesto na konkrétne auto - ale to už budú mať ošetrené vo VZN
    buchač Katy a R (Dnes 20:04) u nás sa už na konkrétne auto parkovacie miesto nedá vybaviť...
    =====================

    No vidíš...každý podľa svojho...
    U nás má nárok ZTP.
    Ale môže si vybaviť aj súkromná osoba...mesačná platba cca 55€....

    Lebo VZN mesta KE.
    misoft Asi takto by to malo vyzerať:
    https://www.odkazprestarostu.sk/imag...2c88c4161f.jpg
    Ale na to, aby tam parkoval, musí mať toto v aute:
    http://i.sme.sk/cdata/1/66/6651301/p....ir3-_t600.jpg
      zbaliť

    Kedy má Otec ZŤP syna nárok na miesto pre auto pred obytným domom ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.