Zavrieť

Porady

Fiat punto

Mám fiat punto hlx, 1.2. 55kw, benzínový, r.v. 2000. V poslednej dobe mám problém, že po naštartovaní, studenom motore, to začne triasť, trhať, vôbec to neťahá..auto sa nechce rozbehnúť..Po pár metroch to prestane a ide, len sem-tam niekedy ešte trhne, väčšinou na 4-ke..V niektoré dni ide úplne hladko, žiadne problémy..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mathiasss je offline (nepripojený) mathiasss

    mathiasss
    Ak lovíme ťažšie zistiteľnú poruchu, začíname najlacnejšími opravami. Ja by som zvolil najprv vymeniť sviečky, palivový filter, vzduchový filter, prečistiť škrtiacu klapku, motor napojiť na diagnostiku.
    vlado 33 vymeniť sviečky? Sviečky sa najskôr prejavia tak, že motor ťažko štartuje (hlavne v zime).
    palivový filter? Škubanie motora pri vyšších otáčkach počas celej prevádzky motora.
    vzduchový filter? Zdochýnanie motora pri voľnobehu, nedostatočný ťah motora, modrý dym z výfuku, vyššia spotreba paliva počas celej prevádzky motora.
    prečistiť škrtiacu klapku? Kolísanie otáčok motora pri voľnobehu.
    motor napojiť na diagnostiku? To je tá prvoradá vec, čo je potrebné spraviť, preto ti dávam bod.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    len všeobecne. V zime naštarujem a nechám bežať motor na voľnobeh, kým sa nezohreje. Aspoň trochu, proste necúvam ihneď z garáže ale mením poradie. naštarujem a potom odbieham pre veci, kontrolujem, zamykám, otváram veľkú bránu, alebo jednoducho 2-3-5 minút v klude počkám. A to aj v meste na verejnom parkovisku, ak dlho stojí alebo je mráz.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Zobrali sme na vedomie. A chces sa aj nieco pytat? Asi kde najdes najblizsi servis?

    Mna zas obcas po ranu pichne v lavom boku. To si naozaj myslis, ze mi tu niekto urci diagnozu, aj keby tu boli sami super odbornici? A - ak ti napisem, ze mas vadnu lambda sondu, budes si ju vediet obstarat a vymenit?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Eva Kacianová Karáčová Nie, nebudem, len som zvedavá, lebo som tu našla prípad,že dotyčný navštívil 3 servisy, vymenili mu x vecí a stále problém trvá..takže ani v servise nerobia polobohovia a ja tiež chcem vedieť, čo mi budú robiť s autom.
    misomiso Ano, je to bohuzial bezna prax. Cize ked v servise je casto problem najst pricinu, tak si asi sama domysli, aky vyznam ma pytat sa na Porade.
    buchač Eva Kacianová Karáčová (Dnes 17:47) Nie, nebudem, len som zvedavá, lebo som tu našla prípad,že dotyčný navštívil 3 servisy, vymenili mu x vecí a stále problém trvá..takže ani v servise nerobia polobohovia a ja tiež chcem vedieť, čo mi budú robiť s autom.
    ========================
    Tu, na Porade nehľadaj.
    ------------------------------------
    Tri servisy ? Ono stačí jeden...ALE poriadny. A neoponuj mi tým, že si bola v autorizovanom.
    Tam sa fakt poniektorí cítia ako bohovia...lež bohovia srandy.
    ------------------------------------
    Výmena X vecí niekedy nie je potrebné...stačí Y.
    ------------------------------------
    Ty chceš vedieť,čo budú robiť s autom ?
    Dobrý fór...fakt dobrý....

    Radšej nechci...nemá význam, aj tak nebudeš rozumieť.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.