Zavrieť

Porady

Zivnostnik - ake odvody SP, ZP?

Zdravim,
chcem si zalozit zivnost a som absolutne zmatena z vypoctov vymeriavacieho zakladu, odvodov a dani. Vie mi niekto presne vypocitat, kolko zaplatim mesacne na odvody do SP a ZP, ak mam hruby prijem 3500 a ziadny dalsi prijem nemam? 35,15% do SP a 14% do ZP? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ak si založíš živnosť budeš platiť len ZP 60,06 od januára 2016. Do SP platiť nebudeš ak nechceš by dobrovoľným platcom odvodov čo by do júna 2016 bolo min. 136,57 . (čo si však myslím , že pri začínajúcej živnosti nebudeš chcieť byť a teda by si bola od odvodov na SP oslobodená min. do júna 2017 a tam sa potom na základe DP za rok 2016 uvidí či sa staneš povinným platcom odvodov na SP.
    Len pre názornosť uvediem že obrat na platenie odvodov za rok 2015 -je suma 5148 eur, kto túto sumu prekročí stáva sa povinným platcom SP
    windstorm Dakujem pekne za odpoved. Mna zaujima este, ci platby do SP, ktore budem platit r.2017 su platby spatne za minuly rok alebo za aktualny r 2017. Teda priklad: v pripade, ze zacnem zivnost 2016, odovdy do SP platim az v r. 2017 a dajme tomu, ze by som v januari 2018 skoncila zivnost - platim cely rok 2018 za minuly rok? Dakujem
    Mila123 nie platby sú za mesiac spätne, to , že sa počíta z minulého roka nemá nič spoločné s tým, za aké obdobia sú....

    Zivnostnik - ake odvody SP, ZP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.