Zavrieť

Porady

oprava chýb min. období sklad

Dobrý deň,

prosím o pomoc pri oprave chýb minulých období.
V roku 2014 spoločnosť vykázala zisk. Ale vznikla chyba, nebol preúčtovaný výdaj zo skladu. Materiál sa vydal v roku 2015. Týmto výdajom by bola spoločnosť v roku 2014 v strate. Ako to mám zaúčtovať v roku 2015 ako opravu chýb min. období?
428/112 a 428/413?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Spoločnosť vykázala zisk, ak nechceš podávať DPPO, tak kludne zaúčtuj 501/112. Pokiaľ je to významná suma, tak 428/112, ale sumu nezabudni dať medzi odpočitateľné položky do DPPO 2015.
    Predpokladám, že nechceš podávať dodatočné DPPO 2014 (lebo nemusíš).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vierapipi dakujem je to významná chyba aj som to dala na 428/112 len som si to chcela overit. nebude to pripočitateľná v DPPO ?
    KEJKA odpočitateľná, ak nedáš dodatočné DPPO 2014
    vierapipi problem je v tom ze nakupili stav. dielce /na 112/ a tie potom požičiavali /vznikol zisk/ - nemali naklady. danova poradkyna povedala ze to malo ist pri prvom požičaní do nákladov.....tak sa to vysporiadava v roku 2015 aby sa nerobilo dodatočné DPPO za 2014...preúčtujú sa tie dielce čo už boli požičané v roku 2014 ako oprava v roku 2015 na 428/112. V roku 2015 sa budú už dielce ktoré sa zapožičajú preúčtovavať zo skladu 501/112 a 311/602 zapožičanie... zo skladu to pôjde len pri prvom zapožičaní potom sa bude viesť už len evidencia o zapožičaní...
    Asztalosová Dobrý deň.
    Mám podobný problém. Ja som v 2014 robila časové rozlíšenie nákladov, nevýznamná suma. Lenže pri účtovaní som spravila chybu, nedala som sumu na 381 ale do nákladov 548. Takže sme v r.2014 vykázali menší zisk. Musím podať dodatočné DPPO 2014? A ako to opraviť v r.2015, ako ten náklad zaúčtovať v r.2015. Ďakujem.
    KloferHladny Zadaj ako novú otázku
      zbaliť

    oprava chýb min. období sklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.