Zavrieť

Porady

Obojsmerná elektronická komunikácia

Pekný večer! Týka sa ma obojsmerná komunikácia v oblasti spotrebných daní od 11.1.12016. Spracovávam účtovníctvo viacerým firmám a jedna z nich je registrovaná aj na spotrebnú daň. Na stránke FS vystupujem ako poverená osoba na odosielanie dokumentov. Aké konkrétne kroky podniknúť k obojsmernej komunikácii? Už som preštudovala stránky FS, všetky s tým súvisiace aktuálne info, ale stále celkom nemám jasno. Našla som:

5.Čo v prípade ak štatutár nemá oprávnenie na elektronickú komunikáciu a
do 31.12.2015 za neho elektronicky komunikoval účtovník alebo poverená osoba ?
V prípade, ak k subjektu nie je autorizovaný žiadny používateľ
s neobmedzeným prístupom k službám PFS, je nutné zo strany subjektu pre prístupk uvedeným službám zabezpečiť registráciu a autorizáciu oprávnenej osoby –používateľs právnym titulom Štatutár / Osobné konanie / Zákonný zástupca) na PFS poprípade splnomocnená osoba s generálnou plnou mocou–s oprávneniami štatutára

Pochopila som, že ak konateľ s.r.o. nemá ZEP, tak sa má registrovať cez registračný formulár a k autorizácii osobne navštíviť prislušný colný úrad... a má vyplniť priniesť so sebou aj Dohodu o elektronickom doručovaní pre Colné úrady?
Nemáte náhodou niekto skúsenosti? Vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Obojsmerná elektronická komunikácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.