Zavrieť

Porady

Sociálna poistovna-mesačný výkaz v papierovej forme

Dobrý deň,

Ked v súčastnosti s.r.o. chce zamestnať iba jedného zamestnanca tak môže mesačné výkazy poslať v papierovje forme Sociálnej poisťovňe, alebo aj v prípade jedného zamestnanca musí uzavrieť Dohodu o elektronickej komunikácií zo SP?

čítala som tu (http://www.socpoist.sk/aktuality-zas...9/48411s24901c) že do 5 zamestnancov nie je povinná elektronická komunikácia: Sociálna poisťovňa určuje zamestnávateľovi, ktorý zamestnáva 5 a viac zamestnancov, s účinnosťou od 1. septembra 2009 zasielať registračný list fyzickej osoby (RLFO) a mesačný výkaz poistného a príspevkov miestne príslušnej pobočke elektronicky prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU).

, ale je to starý článok ( zo 27.05.2009) neviem či to aj teraz platí tak...


Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Mesačné výkazy výlučne elektronicky !!
    Povinnosť posielať mesačné výkazy elektronicky už pri zamestnávaní 1 zamestnanca je od 1.12.2011

    http://www.socpoist.sk/aktuality-zam...y/48411s46522c
    Naposledy upravil Andyke : 13.01.16 at 19:01

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    http://www.socpoist.sk/2077-menu/55359s#Povinnosti

    Nikde som sa polopatisticky nedočítala, či musí zamestnávateľ hneď od prvého zamestnanca posielať elektronicky, ale teta na SP mi pri podávaní mesačného výkazu za zamestnávateľa s jedným zamestnancom tvrdila, že sa musí elektronicky.

    Takže tiež som na vážkach, lebo ďalší mesiac prebrali mesačný výkaz bez reptania.
    nmoncsi7 Predpis č. 461/2003 Z. z.Zákon o sociálnom poistení § 231 Povinnosti zamestnávateľa (1) Zamestnávateľ je povinný

    f) predkladať pobočke
    1. výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie za príslušný kalendárny mesiac v lehote splatnosti ním odvádzaného poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie s uvedením dňa, ktorý je určený na výplatu príjmov, ktoré sú vymeriavacím základom zamestnanca, v členení na jednotlivých zamestnancov a na nemocenské poistenie, starobné poistenie a starobné dôchodkové sporenie, invalidné poistenie, úrazové poistenie, garančné poistenie, poistenie v nezamestnanosti a rezervný fond solidarity a predkladať na výzvu organizačnej zložky Sociálnej poisťovne podklady na zistenie správnej sumy poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, s určením fyzickej osoby, ktorá plní povinnosti voči Sociálnej poisťovni,

    (2) Povinnosti podľa odseku 1 písm. a) až f), h), j) a m) a n) je zamestnávateľ povinný plniť na tlačivách alebo inou formou, ktorých obsah a spôsob zasielania určí Sociálna poisťovňa.

    Zákon som našla, ale to nie že kde je to napísané že ako urči SP obsah a spôsob zasielania výkazov.. Alebo našiel už to niketo?

    Podľa mna musia to akceptovať do určitých počet zamestnancov (5?) aj v papierovej forme ale to nereklamujú, lebo s tým určite majú viacej roboty akoby sme zaslali eletronicky + možnosť vyskytnutia chýb je vyššie v papierovej forme...
    kn-alka veď to, že ani ja som nikde nenašla, že sa MUSÍ zasielať výhradne v elektronickej podobe

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Do 5 zamestnancov stačí papierová forma. Opravujem ,našla som, takže musíš elektronicky.
    Naposledy upravil Tweety : 13.01.16 at 18:50
    kn-alka teta v SP mi tvrdila že hned od prvého zamestnanca - nenašla som to však nikde na ich stránkach

    Sociálna poistovna-mesačný výkaz v papierovej forme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.