Zavrieť

Porady

Problém s prehliadačmi- rada nad zlato

Prosím Vás, potreboval by som radu čo mám spraviť keď hocikedy pri otvorení novej stránky sa nedá na nič kliknúť a keď hocikde v okne kliknem automaticky ma presmeruje na niaku šialenú stránku alebo na kasíno či niečo iné. Nainštalovalo sa mi vela aplikácii ktoré som odinštaloval aj som obnovil nastavenia chromu aj antivirus niečo zachitil a zlikvidoval ale stále to pokračuje. Antivír je len free žiadna platená verzia. Bol by som velmi vďačný za pomoc lebo včera mi zblbol aj internet banking a a bojím sa že by tento stav mohol zasiahnuť aj moje peniaze
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
@Michal Gáfrik: Aj free antivírus je účinný (to len niektorí odborníci tvrdia opak) - avšak ten nechráni proti adware a malware - chráni voči "vírusom" - častiam strojového kódu, ktoré sú mnohokrát "zakomponované" v neškodne vyzerajúcom súbore, ktorý sa otvorením súboru dostane do PC a tam vykonáva svoju činnosť - škodí (niečo ako napr. chrípka, žltačka - môže byť na jablku, ktoré zdravo vyzerá, zje sa a žltačka v tele začne robiť zle).
Adware (advertising-supported software)) je program, ktorý je "pribalený" k riadnym programom (často ako "doplnok" skutočného programu), doinštaluje sa a potom samostatne otvára iné stránky, ťahá reklamy. Malware (malicious software) - to je už škodlivý software, ktorý sa do PC dostáva rovnakou cestou ako adware s tým rozdielom, že narobí viac škody. A toto antivírus niekedy rozozná (pokiaľ v sebe adware alebo malware obsahuje časť hexa sekvencie, ktorá sa javí ako vírus), ale často tieto adware i malware užívateľ do PC dostane sám, vedome - tým, že nepozerá na čo kliká a čo povoľuje nainštalovať.

Pokiaľ teda máš tieto problémy - máš tam adware, malware - antivírus to nevylieči. Čašto sú to neznáme programy, ktoré sa dajú rovno odinštalovať (lepší prípad), inokedy (i keď sa odinštalujú) zanechajú svoju "stopu" v registroch a doinštaluje sa opätovne a pokračuje v činnosti.
Na toto sú mnohé iné opravné programy.
Na www.malwarebytes.org je MalwareBytes - free verzia (inak plne funkčna ako platená, len s rozdielom, že nekontroluje v reálnom čase) - stačí spustiť plný sken (predtým si často stiahne databázu takýchto záškodníkov) a čo sa nájde, to dá do karantény a odtiaľ to sa potom vyhodí. A často to pomôže (odstráni nielen samotný zdroj, ale i mnohé odkazy na ten zdroj v registroch).
Ak by však nepomohlo - bolo spomínané - reinštalácia OS.

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (6)
BlackRoses, KEJKA, Kabaka123, Michal Gáfrik, vlado 33, Valcake
6
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Michal Gáfrik dobre takže som si stiahol anti malwarebytes a našlo okolo 400 chybných vecí ktoré odstránilo ale problém stále pretrvávava. Keďže už je tomu pár rokov čo som preinštalovával OS chcel by som požiadať o radu. Mám notebook a je tam originál OS od kúpenia preto by som sa chcel opýta či potrebujem kúpiť nový OS alebo len stiahnúť iný z netu a nainštalovať ten. Vedel by si mi poradiť ako to mám spraviť? ďakujem aj za predchádzajúcu odpoveď
misoft Pokiaľ máš originál na NB - máš ho v tzv. skrytej partícii - je to "inštalačka" OS. Pokiaľ máš návod k NB (ak nemáš, nájdi na nete, ako nastaviť výrobné nastavenia) - nájdeš klávesu, ktorou sa tam dostaneš - vyskočia ponuky. Buď Opraviť systém, Použiť bod obnovenia, alebo Recovery (reinštal) - v prvom prípade len opraví chybné súbory - o dáta neprídeš, v druhom prípade prídeš o to, čo sa nainštalovalo v dobe medzi dobou obnovy a terajším stavom. V treťom prípade prídeš o všetko, preto pred touto činnosťou je vhodné zálohovať všetky dáta, heslá, doplnky do prehliadačov a pod. Ak máš dáta na druhom disku (logickom) napr. OS je na C: a dáta na D: - tak na D: neprídeš. Musíš však pri reinštale dávať pozor, aby si nereinštaloval na celý disk, ale na disk, kde bol pôvodne uložený OS.
Nemusíš nič aktivovať (je to OEM) - urobí sa to samo.
Pozn.: v tej skrytej partícii je inštalačka + kopa "pomocných" nezmyslov, takže najskôr si OS prispôsobíš k obrazu svojmu. Potom budeš "nahadzovať" to ostatné - programy, ktoré si mal predtým. Ak boli napr. platené, máš k nim kľúče, budeš ich opäť nimi aktivovať.
Upozornenie: ak to bolo dlho, čo sa aktivoval pôvodný OS, počítaj s tým, že OS si začne sťahovať záplaty a update, ktoré boli od tej doby vypustené - t.č. pre Win7 je to cca 230-250 aktualizácií - takže niekoľko hodín to bude ťahať, inštalovať a medzitým nekonečné reštarty.
Až budeš mať nainštalovaný OS, dodané programy - je vhodné vytvoriť si "bitovú" kópiu http://technet.idnes.cz/tipy-pro-win...1_software_dvr -a v prípade "kolapsu sa dostaneš ňou tam, kde si bol po obnove systému....
Michal Gáfrik ďakujem ti velmi pekne za info- večer to skúsim poriešiť lebo manželka sa pripravuje na skúšky ale ak som to správne pochopil mal by som si všetko čo by som ešte niekedy chcel vidieť zálohovať keďže Windows je na disku zo všetkým čo som kedy stiahol a používam. Len dúfam že sa do rána spraví reinštal a aktualizácie samé a že nebudem musieť pri tom sedieť ako puk. Ešte raz ďakujem
  zbaliť

dmc je offline (nepripojený) dmc

dmc
Mas to "nakazene" - pouzi kvalitny antivir , anti-malware .......mozno pomoze iba preinstalovat. (co je asi najrychlejsie)
ivka70 06.06.23 12:28 odstránil(a) z Porady

Problém s prehliadačmi- rada nad zlato

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.