Zavrieť

Porady

Zrážka zo mzdy

Neviete mi niekto poradiť ohľadne zrážky zo mzdy na exekuciu za 12 2015 od nového roka sa zvyšila nepostihnuteľná suma ale ako je to s decembrom? Mám použiť novú vyššiu nepostihnuteľnu sumu alebo tu použijeme až v januárovej vyplate? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka298 je offline (nepripojený) Lenka298

    Lenka298
    Presne toto tiež riešim, a písala som sem, www.exekutordemesova.sk a pani mi povedala, že zamestnanec ma nárok na vyššiu nepostihnuteľnú sumu už v januári, čiže aj na decembrovú výplatu, tak neviem ako to má byt teda správne?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Ja by som s tym suhlasila, ved aj ked sa meni zivotne minimum 1.7., tak so zmenenym sa pocita uz pri vypocte zrazok z junovej mzdy, vyplatenej v juli .... ci nie?
    Lenka298 Aj ja si to myslim, aj tu som to čítala http://www.epi.sk/clanok-z-titulky/a...am-zo-mzdy.htm
    Jana Motyčková To ani nie (s tým 1.7.), nepostihnuteľná suma je percento zo životného minima platného v mesiaci za ktorý sa vykonávajú zrážky, viď Nariadenie vláady 268/2006 Z.z. §1. Čo sa týka decembra/januára - ťažko povedať.
    ivka70 Ale otazka je ako sa chape mesiac, za ktory sa vykonavaju zrazky ..lebo to nemusi byt mesiac, za ktory sa vyplaca mzda ....
    Lenka298 Teraz som volala priamo exekútorovi, ktorému posielame zrážky zo mzdy,a ten mi zase povedal, že v januári (teda decembrovú výplatu) mám ešte urobiť zrážku po starom, a že po novom teda až vo februári z januárovej výplaty. Tak ja už neviem ako to má byť.
    ivka70 Ak to vezmes tak ,ze zrazky sa vykonavaju z vyplaty za mesiac december ---tak po starom ....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.