Zavrieť

Porady

Skončenie dohody o brig.práci študenta

Ak sa skončila dohoda o brig.práci študenta - táto skutočnosť sa musí do 8 dní nahlásiť na sociálke? Platil úrazové poistenie do sociálky zo sumy 3000Sk
Ď.
gong
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gong
    Ak sa skončila dohoda o brig.práci študenta - táto skutočnosť sa musí do 8 dní nahlásiť na sociálke? Platil úrazové poistenie do sociálky zo sumy 3000Sk
    Ď.
    gong
    Každú zmenu treba nahlásiť, tak aj dohodára. V tomto prípade cez RLFO odhlášku z poistenia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KvetkaK
    Nie do 8 dni, ty to dokonca musis nahlasit den pred skoncenim dohody.
    Nie, ukončenie až po ukončení. Vopred iba začiatok poistenia.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Urcite? Ja som niekedy citala na stranke socialnej poistovne ze aj ukoncenie dohody vopred.

    actsro je offline (nepripojený) actsro

    actsro
    Gong
    Ak sa skončila dohoda o brig.práci študenta - táto skutočnosť sa musí do 8 dní nahlásiť na sociálke? Platil úrazové poistenie do sociálky zo sumy 3000Sk
    Ď.
    gong
    pozrite si info priamo na stranke soc.poistovne "www.socpoist.sk"

    Povinnosti zamestnavatela - za úrazové poistenie
    oznámiť písomne pobočke pracovný úraz, ktorý si vyžiadal lekárske ošetrenie alebo dočasnú pracovnú neschopnosť, najneskôr do troch dní odo dňa, keď sa o tomto pracovnom úraze dozvedel
    predkladať pobočke záznam o pracovnom úraze, ktorý podlieha evidencii a registrácii podľa § 8a ods. 1 písm. r) zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 330/1996 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v znení neskorších predpisov najneskôr do ôsmich dní odo dňa, keď sa o tomto pracovnom úraze dozvedel, a výsledky vyšetrovania pracovných úrazov a hlásenia o zistení chorôb z povolania do ôsmich dní od ich doručenia.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    actsro
    pozrite si info priamo na stranke soc.poistovne "www.socpoist.sk"

    Povinnosti zamestnavatela - za úrazové poistenie
    oznámiť písomne pobočke pracovný úraz, ktorý si vyžiadal lekárske ošetrenie alebo dočasnú pracovnú neschopnosť, najneskôr do troch dní odo dňa, keď sa o tomto pracovnom úraze dozvedel
    predkladať pobočke záznam o pracovnom úraze, ktorý podlieha evidencii a registrácii podľa § 8a ods. 1 písm. r) zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 330/1996 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v znení neskorších predpisov najneskôr do ôsmich dní odo dňa, keď sa o tomto pracovnom úraze dozvedel, a výsledky vyšetrovania pracovných úrazov a hlásenia o zistení chorôb z povolania do ôsmich dní od ich doručenia.
    To je troška o inom. Z otázky som pochopila, že tu nejde o nahlásenie úrazu, ale o odhlásenie dohodára. Dohodár sa prihlasuje do SP pred nástupom a odhlasuje po ukončení práce. Tweety má pravdu.
    Naposledy upravil Ingrid G. : 05.06.06 at 08:06

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Takže ak som správne pochopila zrušenie dohody - moja povinnosť je do 8 dní ohlásiť poisťovni.
    A čo na daňovom úrade?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gong
    Takže ak som správne pochopila zrušenie dohody - moja povinnosť je do 8 dní ohlásiť poisťovni.
    A čo na daňovom úrade?
    SPrávne, DÚ nič.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Gong
    Takže ak som správne pochopila zrušenie dohody - moja povinnosť je do 8 dní ohlásiť poisťovni.
    A čo na daňovom úrade?
    Nie, ukončenie dohody sa SP hlási hneď, nie je tam 8-dňová lehota.
    Na DÚ sa posiela oznámenie, ak bola uplatnená zrážková daň a termín je do 15. dňa nasledujúceho mesiaca. Ak ste použili preddavkovú daň, táto sa oznamuje na prehľade, ktorý sa odovzdáva do 30 dní po ukončení štvrťroku.
    Naposledy upravil Ingrid G. : 05.06.06 at 08:07

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Gong
    Takže ak som správne pochopila zrušenie dohody - moja povinnosť je do 8 dní ohlásiť poisťovni.
    A čo na daňovom úrade?
    Len upresním že zo sociálnej poisťovne odhlasuješ zamestnanca prípadne dohodára najneskôr v deň nasledujúci po skončení PP.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Gong
    Takže ak som správne pochopila zrušenie dohody - moja povinnosť je do 8 dní ohlásiť poisťovni.
    A čo na daňovom úrade?
    Na daňovom úrade sa nemusi nic nahlasovat. Dotycnu osobu treba uviest len potom v rocnom hlaseni o zrazenych preddavkoch......

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    KvetkaK
    Na daňovom úrade sa nemusi nic nahlasovat. Dotycnu osobu treba uviest len potom v rocnom hlaseni o zrazenych preddavkoch......
    Ak mala uplatnenú zrážkovú daň, dovolím si poopraviť, že sa táto osoba nebude uvádzať v kvartálnom prehľade ani v ročnom hlásení o zrazených preddavkoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.