Zavrieť

Porady

V akej cene vyradiť automobil z obchodného majetku firmy po havárii - zavinená škoda z našej strany

V akej cene mám vyradiť nabúraný automobil z majetku firmy, keď sme haváriu zapríčinili my. Automobil (dodávka) sme dali zošrotovať, doklad mám a aj doklad o vyradení vozidla z evidencie. Čítala som, že auto sa vyraďuje v cene, v akej sme dostali náhradu od poisťovne. Avšak my sme nedostali nič, len druhá strana, keďže sme nehodu spôsobili my...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    baculacik Prepáčte, zle som sa vyjadrila. Myslela som odpisy, keďže dodávka ešte nie je odpísaná a ZC (daňová aj účtovná sú rovnaké) je 4486 €.
    Tweety Na daň.odpis za rok, v ktorom ste ho vyradili, nie je nárok.
    baculacik Takže škoda ktorá nám touto nehodou vznikla sa nedá nikde uplatniť? Žiadne manká a škody ani odpisy? Keďže ide (pre našu firmu) o dosť veľkú sumu... :/
    Consultix Skoda je danovo uznetenym vydavkom len vo vyske prijatej nahrady. Takze danovy zaklad si tymto neznizite.... Dvojita skoda: fyzicka, aj uctovna. Takto to bohuzial je.
    baculacik ďakujem
      zbaliť

    V akej cene vyradiť automobil z obchodného majetku firmy po havárii - zavinená škoda z našej strany

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.