Zavrieť

Porady

Zmeniť umiestnenie záloženej kópie do iného jedného priečinku -nemožné VYRIEŠIŤ

Win xp - word 2003, nastavenie záloženej kópie.
Automaticky sa záložná kópa vytvára v priečinku, kde je originál dokumentu.
Ako zmeniť toto nastavenie, aby sa dokumenty ukladali v inom jednom priečinku resp. podpriečinku?

DOPLNENIE
Toto nie je možné systémovo vyriešiť.
Naposledy upravil Kabaka123 : 10.02.16 at 16:21
zálložná kópia.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    https://support.office.com/sk-sk/art...7-a6e94c2b0e82
    Zálohy ukladá do koreňového adresára pre dokumenty.
    "Záložné kópie sa ukladajú do rovnakého priečinka ako pôvodný dokument, ale pod názvom súboru Záloha dokumentu názov dokumentu.wbk. Pri každom uložení dokumentu nahradí jeho existujúcu záložnú kópiu nová záložná kópia."
    Presun do iného - jedine ručne....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 Áno toto som čítala.... takže to nepôjde. Škoda, chcela pomôcť kolegyni... ja si súbory zálohujem cez RAR/ZIP. A keďže sme na doméne - synchroniujem priečinky nielen pri spustení a vypnutí, ale aj priebežne....

    Ešte jedná otázka, záloha sa vytvára automaticky pri zatvorení dokumentu alebo kliknutím na disketku?

    Pretože vo worde v nastavení je možné buď rýchle ukladanie, alebo táto záložná kópia.... Máme nastavené automatické ukladanie 1 min.

    Ide o to, že kolegyňa zabúda používať disketku - priebežné ukladanie dokumentov... Aj dnes sa jej stalo, že zaktualizovala dokument a keď ho chcela poslať, tak zistila, že ho uložila bez zmien.
    misoft Ak je nastavené 1min, každú minútu sa vytvori záloha aktuálneho stavu... ide o to, že pri páde sa Word najskôr snaží o obnovu neuzavretého dokumentu a na to používa tú zálohu. Teda to nie je "klasické" uloženie súboru *.doc.
    Skutočná záloha je, ak je už hotový súbor *.doc uložený a rovnaká kópia (tiež *.doc) je uložená inde.
    Poznámka:
    vytváraný záložný súbor *.wbk sa NEPÝTA, či prepísať pôvodný súbor - rovno to robí.
    Ak sa súbor ukladá pod pôvodným menom na pôvodné miesto - vždy sa pýta, či prepísať (to isté by sa dialo, ak sa kopíruje ten súbor na miesto vytvorenej kópie súboru).
    Stačí dať do súboru (textu) hoci len jednu medzeru a je to už zmena.
    Kabaka123 Rozumiem. Word automaticky ukladá dokument každú 1 minútu pre obnovu a keď je neštandardne word vypnutý /pri páde/ tak na lavej strane pri otvorení wordu ponúkne obnovu dokumentov nezatvoreného dokumentu.... to viem, to poznám.

    Ale ide mi o toto... Ak si zafajknem záložnú kópiu, ktorá ukladá aktuálny stav a počas celej doby nestlačím disketku, zatvorím dokument bez uloženia zmien, lebo sa pomýlim... AKO bude vyzerať záložná kópia, ktorá sa po minúte ukladá? Bude ako originál? Alebo budú v nej zapamätané zmeny?
    viktorviktor záloha sa vytvára automaticky vždy /ak je automatické ukladanie nastavené/ - záloha je dokument, ktorý bol vytvorený pred poslednými zmenami /predchádzajúci dokument/, teda posledné zmeny nie sú v záložnej kópii zahrnuté.
    / záloha je predposledný dokument, nie posledný/

    Spôsoby priebežného ukladania:
    pomocou klávesovej skratky CTRL + S -
    pomocou klávesovej skratky SHIFT + F12
    pomocou F12 a príkaz Uložiť,
    cez ponuku "disketka"

    záloha súboru sa vytvára v zložke Local, Local Low alebo Roaming,
    /po zadaní v príkazovom riadku "%appdata%", potvrdiť, zobrazí sa Application Data, tam hľadať neuložený dokument/
    Kabaka123 toto je všetko v poriadku, disketku ovládam, mne ide o ulahčenie práce pre kolegyňu, ktorá na disketku zabúda a potom musí nanovo robiť celý dokument.... no nič, nejako sa s tým popasujeme
      zbaliť

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ešte ma napadá - ak naozaj potrebuješ záložnú kópiu dokumentu, čo tak skúsiť automatickú synchronizáciu zložiek - buď MS alebo iných strán.
    Kabaka123 ja automatickú synchronizáciu využívam, mám nastavenie synchronizácie aj pri spustení aj pri vypnutí pc, a synchronizujem aj priebežne počas dňa... mne ale ide o ulahčenie práce pre kolegyňu... aby nemusela nanovo spracovať dokument...
    Kabaka123 ďakujem za info... sme doméne, tak môme sychronizovať priamo, nemusíme cez externý program
    duves ja to používam na fotografie. Zaloha sučasti windowsu su o ničom.

    zihos je offline (nepripojený) zihos

    zihos
    Odrazu mi začalo vytvárať wbk kópiu a to v rovnakom priečinku kde mám uložený ten ktorý originál. Ako to môžem buď zrušiť alebo nastaviť uloženie tam kam chcem??? Ďakujem
    misoft Neklaď otázku do existujúcej otázky!!!!!!
    Pravidlá by si mal poznať https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html

    Zmeniť umiestnenie záloženej kópie do iného jedného priečinku -nemožné VYRIEŠIŤ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.