Zavrieť

Porady

Vyhradný dovozca

Dobrý deň prajem,chcel by som poradiť v jednej veci. Chcel by som predávať elektroniku ,ktorú vyrábajú v Poľsku. Keď som zavolal do fabriky a spytál sa ,že chcem predavať ich elektroniku v mojom obchode a na internetovom obchode,tak mi pani povedala ,že sa mám obratiť na nemenovanu firmu,že oni maju s nou uzavretu zmluvu a že dodavaju len jej. Ked som zavolal na firmu na slovensku a chcel som sa s panom firmy dohodnuť o odbere elektroniky cez neho dal mi take ceny ,že som sa na to vykašlal. Potom som ešte raz zavolal do Poľska a spytal sa pani že či sa neda nejako dohodnuť. A ona že oni predavaju len dohodnutej firme a že ked chcem že mam kupovať ich elektroniku z obchodov v polsku ,ktorym oni dodavaju. Tak som pohladal na nete ,kde oni v Polsku dodavaju a našiel som tu elektroniku za dobru cenu a určite lepšiu ako my chcel ponuknut dovozca na slovensku. A preto sa chcem spytať, či možem predavať tento druh elektroniky ,ktoru som kupil nie od vyrobcu ale z normalneho polskeho obchodu aj ked mi vo fabrike povedali ze mne osobne ju nemožu predat len určitej firme s ktorou maju dohodu. Chcem sa spytať ked ma niekto s vyrobcom dohodnutu zmluvu o vyhradnom dovozcovi ked si tento tovar zozeniem nie od nich ale od normalneho polskeho predajcu či ho možem predavať na slovensku. Čital som,že zmluva plati len medzi vyrobcom a distributorom. a že mna sa to netzka. Dakujem
3 komentárov     zbaliť
arizona Ked budes kupovat z Polska od predajcu,ako chces riesit napr.reklamacie?
RRRempik1 normalne ako aj na Slovensku mas 2 roky zaruku pošles a reklamuješ
arizona Mala som skor na mysli dodrzanie 30 dnovej lehoty
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Osobne si myslim ze ty s tym nebudes mat ziadny problem a ty to takto mozes predavat. Jedina vec co podla mna moze nastat je, ze ak zacnes ponukat tuto elektroniku na SR, a SR distributor to zisti a bude vediet ze nekupujes od neho, tak sa bude na to informovat v PL, kde pravdepodobne zistia kto ti to predava - a nasledne mu to nasledne skusia zakazat/obmedzit, Ak vobec k niecomu takemu dojde - ak to budu mat ako zistit
    vulxy alebo vyhradny dovozca do SR znizi ceny aby ta zruinoval...
    RRRempik1 všetko sa može stať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.