Zavrieť

Porady

Vyplacanie nemocenskych davok

Dobry som na marodke od 22.12.2015 a do dnesneho dna mi nedoslo nic zo socialnej poistovne bude mi vyplatena davka v mesiaci februar alebo ako to je.
Naposledy upravil ivka70 : 31.01.16 at 04:25
veronikasad oprav si dátum v názve témy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ak si zamestnanec, tak ti za december ani nič nepríde, prvých 10 kal. dní ti zam-ľ platí náhradu príjmu pri PN. 22.-31.12.2015 je presne tých 10 kal. dní.

    Ak si bol PN aj v januári 2016, tak po odovzdaní potvrdenia o trvaní PN, resp. dokladu o skončení PN ti soc.poisťovňa vyplatí dávky z nemocenského poistenia vo februári.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 30.01.16 at 22:25 Dôvod: doplnenie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Náhradu príjmu počas DPN za obdobie od 22.12-31.12.2015 si mal vo výplate za mesiac december 2015 od zamestnávatela.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tomi Brilak ale ved to viem ale vo februari za januar... ide mi oto ze nic mi nedoslo ziaden vymer preto sa pytam
    veronikasad Príde ti rozhodnutie SP o výške nem.dávok. Za mesiac január - ak si odovzdal tzv. prechodku = Potvrdenie o trvaní DPN k 31.1.2016, ti nem.dávky vyplatí SP okolo 15. februára.
    veronikasad Odovzdal si zamestnávatelovi "prechodku" aj k 31.12.2015 ?
    Tomi Brilak ano zamestnavatelovi som dal spolu z marodkou a teraz som 28 odniesol tu v bj na socialnu poistovnu...este sa spytam ak zamestnavatel je v prievidzi a ja som prechodku dal tu v bj nevadi to hadam ci ano????
    mzdarka renca mal si potvrdenie odovzdať zam-ľovi a on by ju poslal na SP. Podľa Zákonníka práce máš povinnosť zdokladovať zam-ľovi svoju neprítomnosť v práci, inak ti hrozí absencia. To, že si odovzdal potvrdenie o trvaní PN v BJ nevadí, oni to pošlú na SP podľa miesta sídla zam-ľa.
    Tomi Brilak no pracovna zmluva mi skoncila 31.12.2015 tak preto som to dal na sp
    mzdarka renca aha, tak je to OK ..... už len čakať na peniažky
    Tomi Brilak neviem ako to chodi tu na sk lebo prvy krat som na marodke predtym som pracoval dlho v zahranici...
      zbaliť

    Vyplacanie nemocenskych davok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.