Zavrieť

Porady

Matika

Dobrý den neviete mi poradit ako mame doma pocitat priklady zo zatvorkami? ak niekto vie velmi by nam pomohol postup...
napr. tohto prikladu : 15-2x3+(64-24):5+4x7= postup
5 komentárov     zbaliť
misoft Odkaz pre Va Va: a čo takto si vziať učebnicu matematiky a preštudovať základy?

Vedľa nicku máš napísané "mam rada ucenie" - trt máš rada, keď pýtaš druhých, aby za teba vypočítali.
Kabaka123
alaya1 ja mam tiez rada ucenie, ale matiku nie. a nie je to o lenivosti, ale na matiku ti treba aj trocha nadania.
Janiela Treba logické myslenie. Jednoducho: odstrániť zátvorky, znamienko mení obsah zátvorky, krát má prednosť pred plus a pod. Je to popísané laicky. Ale to treba nadrviť pravidlá.
Kabaka123 ako hovorí misoft... sú to základy!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Najskôr treba odstrániť zátvorky (čiže vypočítaš to čo je v zátvorke): 15-2x3+40:5+4x7
    potom má prednosť násobenie a delenie: 15-6+8+28 a potom už počítaš postupne od začiatku, výsledok je 45

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Kabaka123, Anika61, Darina1234, Mária27, mzdarka renca, alaya1, Zitulda, Katy a R
    8
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Ja len poznámočku: výsledok je správny, ale je správne, aby si to za ňu vypočítala ty? Veď sú to základy matematiky a toto by mal/a vedieť (teda skoro každý, iba tí, čo sa ulievajú, alebo ich IQ je extrémne nízke to nevedia) každý.
    Kabaka123 veď to je prkotina... to je len lenivosť zadavatelky, trochu porozmyslat
    misoft No veď! Jej lenivosť a vraj "mam rada ucenie"..... a zaneth - ochotná - jej to podá na striebornom podnose.
    A potom sa divíme, že čo to vychádza zo škôl... keď po absolvovaní základnej školy niekto pýše a píta sa....
    zanetth Ale, veď nebuďte taký zlí, na nick som nepozerala a ani neviem, koľko má zadávateľka rokov...mala som skôr dojem, že ide o nejakú mamičku, ktorá chce pomôcť dieťaťu s úlohou a nevedia si rady (možno sa budete čudovať, ale ani niektorí dospelí často nevedia resp. si neuvedomia, ktoré operácie majú v takýchto príkladoch prednosť ) ...nešlo mi o to, aby som to za ňu vypočítala, chcela vedieť postup, tak som jej ho názorne ukázala na jednom príklade. S ostatnými si už bude musieť poradiť sama. Ale uznávam, že to sú základy...
    TamŠte ved asi tomu nerozumie, niektoré učebnice sú napísané strašne nezrozumiteľne a niektoré učiteľky taktiež nevedia vysvetľlovať.
    misoft Možno.... Ale pravidlá matematických operácií sú dané už dosť dlho a učia sa. A je jedno, či to vysvetľuje pedagóg tak, či onak.... Jednoducho - ja otázku považujem za "vychcanosť" . ja zadám a vy VYPOČÍTAJTE a ja to len prepíšem....
    Nepoviem, ak by šlo napríklad o diferencialy, integrály - ani ja to neviem, ale základy matiky sa vštepujú na základných školách.... a keď to niekto nevie pochopiť a zapamätať si to - tak bud je lenivec a ulievak, ktorý na to zvysoka ******, alebo má IQ húpacieho koňa....
    korela Ale ste prísni, mohla sa tu pýtať aj nejaká babka, čo už dávno zabudla postupy, a dohliada na vnuka/čku, keby som sa opýtala jednej rovesníčky s gymplom, zaručene by to už nevedela.
    misoft Možno sme prísni.... ale základnú školu som skončil pred viac ako 45-timi rokmi, no základy matiky mi v hlave zostali.
    kopretinka babka by nevedela zmeniť písmo a nedávala by smajlíky
    TamŠte tak ak si potrebovala robiť len domácu úlohu tak by určite nepísala sem ale teraz sa domáce robia v škole cez prestávku. Tak asi nevedela ako sa to počíta a potrebovala jej to napr. mamka vysvetliť ktorá už tiež možno nerozumie dnešným postupom,
    Katy a R ma neštvi kopretinka jedna - čo ja(babka) vari neviem dávať smajlíky a meniť písmo? - aha! ... a to zabúdanie sa už prejavuje (a hlavne - keď chcem)
    Dav aj ja som babka so smajlíkmi no a ono nadané, nenadané, deti sa niečo musia jednoducho nabifliť, aby si to pamätali aj o polnoci po 50 rokoch - myslím základy matiky a gramatiky; ale k tomu ich už v škole generáciu -2 dozadu nevedú, lebo iba preskakujú učivo, doplňujú pracovné zošity a potom vedia ...málo.
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    najlepšie sa to počíta posediačky a takto :1.najprv prednostné : (64-24)=40, môžme aj dopočítať delenie :5=8, a teraz celé 2.: 15-6+8+28=45
    Kabaka123 31.01.16 18:29 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.