Zavrieť

Porady

Odhlásenie motorového vozidla v inom okrese

Idem kúpiť motorové vozidlo registrované v inom okrese ako bývam ja, formou výmeny za moje auto. Keďže dotyčný pán pracuje v zahraničí a môže prísť na Slovensko len na tzv. otočku (kvôli pracovnej zaneprázdnenosti), tak neviem či je možné našu výmenu zrealizovať tak, že v dohodnutý termín vycestujem za ním do jeho trvalého bydliska kde je aj registrované jeho auto, spolu odhlásime na DI jeho auto a otázka je taká, či je nutné aby som ja odhlasoval moje auto na DI v mojom trvalom bydlisku, alebo môžme tento úkon zrealizovať na DI v jeho trvalom bydlisku. Jedná sa len o odhlásenie vozidiel. Prihlásenie si už budeme riešiť každý v mieste svojho trvalého bydliska podľa nového nariadenia PZ SK platného od 1.1.2016 Ak by to bolo možné tak dotyčný pán sa môže hneď po prihlásení vymeneného auta vrátiť naspäť do zahraničia už s prihláseným auto. Mne je to v podstate jedno. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Podla informacie ktoru som dostal pred 2 minutami pokial nemaju obaja novy elektronicky obciansky preukaz (z cipom) sa to neda. (Hoci podla mna v tom technicky neexistuje problem ale asi je v platnosti nejaky predpis a vypisana ziadost o zmenu sa zaklada do karty vozidla)

    Pokial maju obaja novy obciansky preukaz zo zarucenym elektronickym podpisom tak pri odhlasovani vozidla vobec nemusia nikam chodit ale sadnu si za Pocitac a stary majitel vykona odhlasenie online . Taktiez novy majitel on line zaregistruje svoje splnomocnenie na to ze to mozu na neho prepisat. Potom si uz novy majitel zajde na dopravny inspektorat vo svojom okrese trvaleho pobytu a prihlasi vozidlo a prevezme nove znacky. (stare znacky +technicky preukaz + osvedcenie odovzda pri prihlasovani)
    66slavo66 Ďakujem za Vašu reakciu. Čiže technicky vzaté keďže ja nemám elektronický občiansky preukaz a ten pán neviem, tak sa to zrealizovať za jeden deň asi nedá. Neexzistuje však nejaké riešenie aby ten pán mohol čo v najkratšej dobe moje auto prihlásiť, aby sa mohol vrátiť naspäť do zahraničia? A čo keby on prišiel za mnou, moje auto by sme odhlásili, následne by nechal svoje už u mňa, vrátil by sa domov na mojom, prihlásil by moje auto a zároveň by odhlásil svoje a papiere by mi poslal poštou a mohol by sa vrátiť do práce. Len neviem, či by bol ochotný kvôli dĺžke cesty(zahraničie+cesta ku mne a potom návrat k sebe atď.) Skúste mi pomôcť nejaké reálne riešenie. Ďakujem.
    dmc pri ohlasovani nemusi byt auto pristavene---- pri odhlasovani sa nekontroluje. Pokial vypisete splnomocnenie na odhlasenie a overite si podpis napriklad na matrike.....nepotrbuje byt novy majitel pri odhasovani......

    Odhlásenie motorového vozidla v inom okrese

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.