Zavrieť

Porady

Neplatná nájomná zmluva

Čaute poradaci, naneštastie som sa stal obeťou podvodu. Konkrétne som si vzal do nájmu miestnosť v ktorej som vykonával pohostinskú činnosť, lenže prenajímateľ prišiel a povedal mi že mám odísť, že vraj je nájomná zmluva neplatná a na všetkých úradoch ju zaregistrovali ako platnú nájomnú zmluvu a mna ako prevádzkovatela. aké mám možnosti?? dalo by sa to vyriešiť súdnou cestou?? alebo ako inak?? za odpovede Vám velmi pekne dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Ťažko sa radí bez videnia príslušnej zmluvy a možno k tomu ďalších dokladov. Ak zmluva nadobudla platnosť a účinnosť a ak ju zaregistrovali na úradoch ako platnú samozrejme, že je možné riešiť to súdnou cestou. A možno aj mimo súdu, bez zmluvy však neviem nič konkrétne odpovedať. Prenajímateľ si jednoducho nemôže z ničoho nič povedať, že zmluva je neplatná. Musí nielen jej ustanovenia dodržať, ale aj zákonné na ktoré sa zmluva predpokladám že odvoláva. Možno by stálo za úvahu poradiť sa s právnikom.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Steven111
    Čaute poradaci, naneštastie som sa stal obeťou podvodu. Konkrétne som si vzal do nájmu miestnosť v ktorej som vykonával pohostinskú činnosť, lenže prenajímateľ prišiel a povedal mi že mám odísť, že vraj je nájomná zmluva neplatná a na všetkých úradoch ju zaregistrovali ako platnú nájomnú zmluvu a mna ako prevádzkovatela. aké mám možnosti?? dalo by sa to vyriešiť súdnou cestou?? alebo ako inak?? za odpovede Vám velmi pekne dakujem...
    Bolo by dobré najprv vedieť ako obhajuje prenajímateľ neplatnosť zmluvy. Inak jedine, že ti dá výpoveď z priestorov, samozrejme s výpovednou lehotou aká je zakotvená v zmluve.

    Neplatná nájomná zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.