Zavrieť

Porady

Nakupovanie v Rakúsku-oplatí sa to?

Dobrý deň,
Chcela by som opýtať že či máte nijaké skúsenosti s tým že či sa oplatí v Rakúsku nakupovať , a ked áno tak aké potraviny, domáce potreby atd. sú tam kvalitnejšie ako v slovenksých obchodoch alebo ktoré sú lacnejšie, a o koľko?
Ja počula som že napr. čokoláda a prací prášok má vyššiu kvalitu v Rakúsku, ako na Slovensku ale osobné skúsenosti zatiaľ s tým nemám. S rodinou sme sa uvažovali nad tým že by sme sa tam vybrali nakupovať... prosím tí, ktorí máte s tým skúsenosti, poradte či by sa to oplatilo...
Dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
nakupujem a tankujem tam roky...nikoho som sa nepýtala....čo a ako....chod urob si "sondu"....a sama uvidíš či áno alebo nie.....
100 ludí 100 chutí....každý nakupuje to "svoje"....zbytočné písať čo nakupujem....

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (6)
mzdarka renca, Kvaka, Mila123, terezamaria, karakul, arizona
6

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

mzdarka renca
Nakupujem na 95% len v Rakúsku. určite sa oplatí a niektoré potraviny sú nielen kvalitnejšie, ale aj lacnejšie. Len mäso tu majú drahšie, ale kvalitou oveľa lepšie ako na SK. Kurence majú veľkosť, farbu a chuť ako kurence, ktoré sme jedli ako deti. Prášky, aviváže sú oveľa kvalitnejšie a ak sú v akcií aj oveľa lacnejšie. Aj kozmetika ako tekuté mydlá, šampóny sú lacnejšie a kvalitnejšie. Ono to bude tým, že tu majú nižšiu DPH na všetko.

http://www.wogibtswas.at/penny-flugb...e-13870/viewer

https://www.hofer.at/?pk_campaign=Br...khkaAukh8P8HAQ

https://www.spar.at/de_AT/index/akti...-UoaAnWH8P8HAQ

http://www.dm-drogeriemarkt.at/

http://www.bipa.at/
Naposledy upravil mzdarka renca : 14.02.16 at 15:16
lujza.j som rada,že nie som sama s tou farbou pri kurencoch....
mzdarka renca a tá chuť

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Co sa tyka financii tak sa oplati tomu,kto byva blizko,lebo v obchodoch byvaju casto vyrazne akcie.

Cokolada,napr.Milka je na SK rovnakej receptury,ako v AT.
Cokoladovne v Kitze sa oplatili cenovo pred par rokmi,teraz ani nie. Akurat sa moze kto chce do syta najest.

Ovocie a zelenina su posledne roky takmer rovnaky humus ako u nas,zvacsa dovoz. Ale zas cez sezonu sa oplati kupovat rakuske,byvaju oznacene,tie maju samozrejme inu chut ako dovoz

Maso vyrazne drahsie,ale zas zvacsa od domacich dodavatelov,ti si chrania znacku a kvalitu.

Drogeria sa oplati najviac,lebo kvalita je neporovnatelna. Tiez byvaju casto akcie na velke balenia.

Taktiez rozne masove vyrobky,polotovary a pod. je lepsie kupit v AT,lebo neobsahuju vseliake umele ecka,ako u vacsiny nasich

Ale vo vseobecnosti sa da povedat,ze aj rakusky trh sa z roka na rok zhorsuje,tiez treba pozerat zlozenie vyrobkov. Nastastie maju vacsi vyber,takze kto chce moze sa rozhodnut,ci si priplati par centov za kvalitu,alebo chce iba usetrit na cene.

Ak mas AT daleko,mozes ist napr.do slovenskeho Lidla,tam mavaju rovnaky tovar,ako v rakuskom Lidli.Aj ked je pravda,ze o malo drahsi
Naposledy upravil arizona : 14.02.16 at 20:26

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (4)
karakul, sosak, mzdarka renca, nmoncsi7
4
11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
lujza.j Kedysi kazdy druhy tyzden..teraz kazdy patek....uz aj perlivu vodu tam...to bolo posledne co tu v lidli....nemam nervy na moj cigošsky lidl...zelenina taka kedysi nebola....nechcem si mysliet....ze je to kvoli nam....neznasam nakupovat...ja iba do lidla...vynimocne merkur....kvoli olejom do mydiel....v coko fabrike som nikdy nebola ani nic nemala...kupim 81% v lidi a hotovo
mzdarka renca Jani, v AT lidli na rozdiel od našeho majú len rakúske mliečne výrobky, žiaden Pilos ako na SK . Rakušáci podporujú vlastných výrobcov napr ako Alpengut, na roziel od nás.
mzdarka renca lujza.j, Merkur sa veľmi zle v Hainburgu uviedol, čo sa týka zeleniny a ovocia (pritom je to jeden z najdrahších reťazcov v AT) bola som keď otvárali a zeleninu a ovocie som vyhodila, boli nahnité. Ale pečené koleno, to je iná káva, ani doma také neurobím, mňaaam . V Penny mi zeleninka a ovocie vyhovujú, sú vždy čerstvé a neraz od domácich. A tie žemle, mňaaaam .Haribo cukríky sú lacnejšie, lebo v AT majú aj väčšie balenia 240g. Takže mne najviac vyhovuje Penny, aj keď na určité druhy potravín zavítam aj do Merkuru, Lidla, Billa, či Hoffera. Z drogistických obchodov sa mi najlepšie nakupuje v BIPE. Ďalšia výhoda nakupovania je, že majú slovensky hovoriacich zamestnancov, teda myslím v Hainburgu
lujza.j Sk zamestnanci mi jó lezu na city..teda v lidi...nemozu rozpravat po sk....stare rakuske oklahomy sa na nich stazuju..ze hovoria po sk....a poniektori sa tvaria,ze su rakušáci penny mi prislo vzdy take vybrakovane...ale davno som tam bola....haribáče vzdy chlap z de este vacsie a samo aj lacnejsie....vsetko v de lidi...lacnejsie ako at...merkur..ked sa chcem motkaťalebo makovnik...koleno...hmmm..kuknem dik
mzdarka renca ja som sa veru nestretla s tým, že by rakušákom vadilo, že hovoria slovensky a to chodím nakupovať v priemere 3-4x do týždňa Oni si uvedomujú, že keby nebolo slovákov, tak by tu skapal pes
Chodievam aj na kávičku, občas obedík, alebo večeru a najradšej mám reštiku Pressburger, majiteľ slovák, personál na 100% slováci a lokál je plný rakúšakov. Dovolím si trvdiť, že tam chodia najradšej. Vždy je tam plno na rozdiel od iných lokálov v Hainburgu.
lujza.j To ze nesmu po sk hovorit v lidi...to mi pumparka ze stupavy rikalaa aj sme sa bavili...uz v tomto lidi..s pokladnikom....ze na nich bonzuju...stare oné....lebo ja neviem ani ťuk....po de....ale nabrala som pred rokmi odvahu a roky som sama tam....3x4do tyzdnaja trpim ,ze kazdy patekjasne ze skapal pes ved tam je par starych at...ostatok sk byva....
mzdarka renca aj ja som ten ostatok , takže nerobím veliké nákupy, ale priebežne nakupujem čo aktuálne potrebujem Priznám sa, že do Lídla chodím najmenej, a keď tam idem tak, pre ich mňamkové slané rožky a aj vajíčka v Lidli sú najlacnejšie.
buchač mzdarka renca (Dnes 11:06) ... a to chodím nakupovať v priemere 3-4x do týždňa ...
Chodievam aj na kávičku, občas obedík, alebo večeru ...
========================
Šak keď urveš do nákladov ako výdavok do patričnej položky ...

No nechoď na kaveju ku rakušanovi...
mzdarka renca buchač, ty si číslo .... úspešne sa niekoľko rokov vyhýbam živnosti, či založeniu sro, vždy sa viem dohodnúť buď na dohode, alebo PZ ..... takže žádne výdavky do účta sa nekonajú
lujza.j jáj tak ty si tam "domáca"ja vlastne neviem kde čo a za kolko ja len lidi a čauja neviem ani kolko vajcá stojaale kupujem ich tam....
arizona Renci,Lidl je nemecky,preto do neho moc Rakusania nechodia. Zo zasady! Za hranicami tam nakupuju zvacsa Slovaci,vo Viedni mas tiez problem v Lidli stretnut domaceho. Akurat je vzdy plny Jugosov,Turkov a Muslimov. Aj predavacky su vacsinou z byv.Jugosky
  zbaliť

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
Cuki a Luki z Kredenca:

"Slovensko je smrrrrrrť. V Rakúsku ešte aj čas plynie rýchlejšie."

Ja na tento mýtus neverím. Buď mám smolu alebo neviem nakupovať v Rakúsku, ale ja som tam nejak extrémne lacne nevedel nakúpiť

Ale ak človek tým myslí niečo ako porevolučnú kávu za 100 šilingov kilo, ktorá chutila ako vecheť a ľudia to pili na kilá, ja som si radšej kúpil štandardku za už neviem koľko korún.

Ja tam nakupovať nechodím. A je mi jedno, kto kam chodí.

Svokor minule priniesol z toho Kitsee z čokoládovne nejaké tie malé banánky v čokoláde. No musím povedať, že tie naše, teda české Orion banány v čokoláde mi chutia viac.
Naposledy upravil Chobot : 15.02.16 at 11:15
Dáša_ trochu experimentujeme s kávou, tak som minule kupila miesto arabiky, prípadne zmesky 100% robustu. A zrazu tu bol 89 rok, prvé nájazdy na viedeň, veľké vrecia kavy. Tak mi došlo, že vtedy sme lacno kupovali lacnejšiu robustu.... Preto tá iná chuť

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Nie - neoplatí sa to ...teda aspoň mne...
Keď už, tak do Maďarska
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
hanelie oplatí sa veru - a kvalita je podstatne lepšia -
mzdarka renca Hani, buchac to vie, len to ma ďaleko
hanelie tak mu treba hehe
buchač mzdarka renca

Múúúdro...

Ono si niekedy nevyberieš. Niekde je lepšie to a inde zasa ono. Niečo sa oplatí kúpiť tu, niečo v Rakúsku, niečo v Maďarsku, niečo zasa v Poľsku...a kadečo aj na Ukrajine.
Čínu ani nespomínam...odtiaľ mi chodí pomaly každý týždeň nejaký balíček...
----------------------------------------
Ale aj tak...všeobecnosť proste neplatí, skôr konkrétnosť.
Samozrejme, že je potrebné spočítať si náklady.
Aby som sa ťahal niekde X kilákov, hľadal parkovisko, behal po nákupkách...a mať plné (a zbytočne) komory a špajzky ?...to sa proste (mne) neoplatí.
karakul ... na ďalšie volebné obdobie sa chystá územné otočenie Slovenska o 180 stupňov horizontálne i vertikálne - a následne každoročne opačná rotácia... aby každý mal rovnaký prístup k cezhraničným nákupom...
  zbaliť
V Rakúsku aj Nemecku sa oplatí nakupovať, podľa mňa sa to dá spojiť aj s výletom do nejakého zaujímavé miestam ako napríklad Hainburg, prípadne jazerá, hrady a zámky, ktoré sú obvykle v lepšom, udržiavanom stave ako na Slovensku. V Hainburgu som bola nakupovať pred Vianocami, darčeky, dorgériu a nejaké oblečenie a bola som naozaj spokojná. Vybrala som sa dokonca autobusom. Nakúpila som takmer všetko čo som chcela - a napísala som o tom článok, ako a kde je dobré nakupovať. Pozor, nekupovala som potraviny, ale len drogériu a oblečenie. Autobusom nákup jedla nie je až taký dobrý nápad, najmä ak máte doma svorku "hladých vĺčat"

Vždy keď tam ideme na rodinný nákup, zastavím sa aj na benzínovej pumpe vo Wolfsthal-i. Keď som tam po prvýkrát zaviedla svojho manžela, ktorý je zo Žiliny, neveril vlastným očiam. To boli ceny spred 5 rokov u nás.
Naposledy upravil ivka70 : 27.01.20 at 09:31 Dôvod: odstranenie reklamy

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (1)
korela
Neužitočné (1)
Komentár, nie odpoveď (1)
Spam (1)
-2
8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
korela Ja vítam takéto odovzdávanie informácií, každý si z nich prevezme to svoje.
Práve som si dopozerala cez skype nakúpené vecičky z Drážďan, tiež sa išlo podľa tipu.
Na potraviny nezostal priestor, ale záujem by bol i tak iba na špeciálnu výživu, niečo nové do rutinného jedálnička.
Ale úplne iné zn., ktoré sadli na telo a doma sa nedajú zohnať. Nevychádzalo sa zo Slovenska, takže pre každého to nie je až tak ďaleko, ale spokojnosť.
Detské tal. topánky pre predškoláka jemná koža, celokožené, stielka ako perinka, tal. dizajn, z cez 80 na 19 eur, nieže nekúp to, to je priam výhra. Aj iné ...
Cesta cca 90 min.
buchač korela (Dnes 11:21) Ja vítam takéto odovzdávanie informácií, každý si z nich prevezme to svoje.
==================
1. Tu nejde o informácie...tu išlo o (už vymazanú) reklamu, kde daná osôbka propaguje svoju stránku - článok.

2. Pokiaľ sa nemýlim, tak je to v rozpore s etiketou.
korela Ja som reagovala na príspevok, všimla som si úpravu.
Za tie roky sa mohlo niečo zmeniť, takže vítam nové info, aj keby téma pokračovala, bolo by možno čo porovnávať.
Ja keby som mohla, tak tiež nakupujem vo svojom pohraničí.
Z rodiny sa chodilo dlho pracovne do Varšavy autom, tak sa kupovalo na týždeň, stravovali sa za tretinu takmer. Až na tú cestu fajn. Ich produkty nakúpiť doma nie je problém, ten je vo vývoze.
Sashee Krištínová Napísala som o tom článok, nič tam okrem svojich skúseností neponúkam, nikto to neplatil, spravila som to sama na vlastné náklady /nákup a autobusový lístok/ a uverejnila to moja známa, kde je v tom pls reklama? Keď si prečítaš rovnaký článok na veľkom webe tak to je OK? Aký mám z toho pls úžitok, len to, že chcem aby sa čo najviac ľudí rozhodlo pohnúť zadkom a jazdiť autobusom, ktorý stojí pod nosom a dostanete sa s nim až pred obchody, do centra mesta so svojimi pamiatkami? Akože pre slávu to so svojimi iniciálkami naozaj nerobím.
ivka70 Aku robis reklamu? linkom na tu stranku svojej znamej. Upozornujes na jej stranku (ak teda jej a nie svoju), ktora predava kadeco, ty v clanku ponukas znacky obchodov, dokonca znacky jednotlivych prduktov atd.... ty v tom naozaj ziadnu reklamu nevidis?
buchač Sashee Krištínová (Dnes 14:31)
.....že chcem aby sa čo najviac ľudí rozhodlo pohnúť zadkom a jazdiť autobusom, ktorý stojí pod nosom a dostanete sa s nim až pred obchody, do centra mesta so svojimi pamiatkami?
==================
Už len za toto by som zavrel tému....teda, keby bolo v mojej právomoci.

Kuwa...autobusom ísť do zahraničných obchodov ?
Kuwa...pozerať pamiatky ?

Hlavne, že sa bijeme do hrude, že akí sme vlastenci...no vyvážame peniaze do zahraničia.
Takí vlastenci, že nepoznáme vlastné pamiatky...ale hlavne, že robíme promo tým zahraničným.


...a ozaj Sashe...to sa komu oplatí ísť autobusom do tej rakúskej prdele ?
korela Trochu od veci, ale po tvojich riadkoch ..., keby bola dnes pre štát vyhlásená národná zbierka, koľko ľudí by si stiahlo z prsta svoje zlato?
lujza.j Ja teda neviem....ale snad uz vsetci -skoro vsetci vedia,ze sa v at da nakupovat a capovat palivo.....inak prispevok..."dobre rrano stara mama"
  zbaliť

Nakupovanie v Rakúsku-oplatí sa to?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.