Zavrieť

Porady

odpisovanie majetku a pripočítateľná položka

Mám auto na podnikanie nad 48000,- odpis auta mi vychádza na 15000,- môj zisk je 1000,- ale mám veľa pripočítaľných položiek a potom môj základ dane bude 30.000,- môžem si uplatniť celý odpis 15000,- alebo ho musím krátiť a môžem si uplatniť len 12.000,- ?
Nie je mi celkom jasné, či sa berie pri odpise luxusného auta základ dane pred zohľadnením pripočítateľných a odpočítateľných položiek alebo až po zohľadnení.
Naposledy upravil branojak : 25.02.16 at 09:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika.a je offline (nepripojený) monika.a

    monika.a
    testuješ základ dane z riadku 301 v DPPO
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    branojak som SZČO a budem podávať DPFO
    branojak keď som pozeral DPPO, tak ak beriem ohľad na riadok 301, kde budem mať sumu 30000,- potom si môžem uplatniť celý odpis 15000,-. Správne?
    monika.a áno
    branojak super!!! Ďakujem za odpovede. Ak máte chvíľku, pozriete sa mi aj na ďalšie otázky? Mám toho tu viac a nejako mi tie novely v odpisoch a prenájmu nedajú spať.
    mirhu Ak vychádza nájomcovi strata? základ dane je cca -8000 eur. Ako potom s limitovanou cenou a odpismi?
      zbaliť

    odpisovanie majetku a pripočítateľná položka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.