Zavrieť

Porady

Zostatok nafty v aute

Mam 2 otazky, prosim Vas vo firemnom aute nam ostalo cca 29,56 litrov nafty. Tento zostatok nafty uctujem na ucet 501/112 = -29,56 litrov. Zaujima ma, ci sa to uvadza v litroch, alebo eurach. Ja som to vzdy prepocitavala na eura a teraz ma jedna pani stopla, ze zasoby maju byt v litroch.
A druha otazka: mame nadspotrebu 28,014 eur tu zauctujem na ucet 501/211 pricom 501 davam nedanovu, ano?
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    inventúra zásob je v jednotkách množstva - teda v litroch, ale do účtovníctva dáš hodnotu prepočítanú na eura, predsa sa účtujú eurá a nie litre?
    Vari materiál zaúčtuješ 100 - ako 100 kusov?
    spotreba a nadspotreba sa účtuje na 501 AÚ,
    501/211 účtuješ preplatenie PHM.
    vyčíslenú nadspotrebu na konci roka len analyticky 501.9 / 501.1
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erow Dakujeeeeem!!!!!! Prosim ta a nadspotreba je nedanovy vydavok tak to nemam zauctovat tych 28 eur na 501/211. Potom mi to hned da do nedanovych vydavkov a zvysi vysledok hospodarenia, ci to mam zauctovat na tu 501.9/501.1 a 501.9 dat ako nedanovu?
    erow A na tu 501/112 dam eura teda tak ako som robila? Ved to mi neslo do hlavy, ze aj tovar na sklade davam v eurach na konci roka uctujem B.
    erow Vdaka uz to mam ujasnene.
      zbaliť

    Zostatok nafty v aute

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.