Zavrieť

Porady

Kuriér SZČO

Kurier každý mesiac vystaví kurierskej spoločnosti faktúru na počet balíkov. Túto faktúru mu uhradia na účet. No ešte za každý mesiac mu oni doručia faktúru za prenájom scannera a palivový príplatok. Túto faktúru nemá uhrádzať, lebo že je započítana s jeho vystavenou faktúrou. Ale on túto sumu nemá zahrnutú vo svojej faktúre. Ako mám tento výdavok preniesť do nákladov?

Príklad: Vystavená faktúra: 1 000,-- /uhradená na účet/
Došla faktúra: 100,-- /neuhrádza, započítaná/

Potom jeho príjem za mesiac je 1 100,--?
veronikasad na akú sumu vystavuje faktúru a kolko mu v skutočnosti príde na účet ?
luciana1 Faktúru vystaví napríklad na 1 000,-- a toľko mu príde aj na účet. Potom príde ešte faktúra za prenájom, ale tú už neuhrádza, lebo že je započítaná s jeho faktúrou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Príjem je 1000, výdaj 100, takže ostáva 900.Len neviem s čím je započítaná, ked je vystavená celá úhradená.
    Naposledy upravil Tweety : 05.03.16 at 11:15
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luciana1 to sa mi nevidí
    Tweety Ved musí tých100 zaúčtovať do výdavkov.
    luciana1 Veď to, najprv mu uhradia jeho faktúru v plnej výške a potom príde faktúra za prenájom s poznámkou, že neuhrádzať, lebo je započítaná
    Tweety potom má byť vystavená o 100 vyššia.
    luciana1 No, ale tu sumu za prenájom on nevie vopred, to mu pošlu vždy 2 týždne po tom, ako on vystaví svoju, uhradia mu ju a potom pošlu ich
    veronikasad Fa za doručovanie zásielok vystavuje sám, alebo mu ich v jeho mene vystavuje kurierska firma ?
    Tweety A s čím potom započítajú ten nájom? Fa úhradili, tak nemajú s čím.
    luciana1 faktúru si vystaví sám, ale na základe podkladov, ktoré mu dá kurierska firma. toľko mu aj uhradia a potom pošlu tú o prenájme. Veď to mi je divné, na základe čoho ju započítavajú, keď mu ju nezarátavajú do podkladov
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno, jeho príjem je 1100 €
    pritom 100€ je výdavok, predpokladám , že máte zmluvu , na základe toho
    účtujte to cez ID
    luciana1 no zmluvu si musím vypytat, lebo tu mi nedal. tak potom cez ID zaúčtujem príjem a výdaj za prenájom?
    Mila123 áno

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... ako čítam, tak čítam - ale mám zato, že treba vystaviť faktúru za 1.100, a DF na 100 započítať s neuhradeným rozdielom...
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luciana1 aj ja to tak vidím, lenže podklady na vystavenie faktúry mu dajú napríklad 1. 2. so sumou 1000, on vystaví faktúru, oni mu ju zaplatia do 15. 2. vo výške 1000 a potom mu dajú faktúru za prenájom vo výške 100 s poznámkou neuhrádzať započítaná
    luciana1 ale ako písala Mila123, počkám kým mi prinesie zmluvu o preprave, ktorú od nich dostal a podľa toho uvidím, čo s tým
    Tweety To som tiež napísala, treba postupovať podľa zmluvy, lebo jedno je tu zle. Určite to bude jeho faktúra, ktorá má byť vyššia.
    luciana1 počkám, kým mi ju prinesie a potom dám vedieť. aj tak je mi to celé divné.
    Tweety je to divné
    luciana1 Tak dnes sa mi dostala zmluva do rúk a píše sa v nej, že kurierovi bude za nájom skeneru účtovaná suma 33,20 na mesiac a nájomné bude kompenzované s mesačnou fakturáciou. O palivovom príplatku tam nie je ani slovo. Aj tak si myslím, že faktúra, ktorú vystaví kuriér by mala byť vyššia o sumu prenájmu
    Tweety áno,mala
    luciana1 ak by si chcel uplatniť paušálne výdavky, tak do príjmu mu musím narátať aj sumy s tých faktúr, ktoré sú akože započítané
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.