Zavrieť

Porady

zamestnanec-živnostník a zdravotná poisťovňa

Dobrý deň - som zamestnanec v múzeu a chcem si založiť živnosť. Vzťahy so sociálnou poisťoňou som tu už našla, ale nie sú mi jasné vzťqhy so zdravotnou poisťovňou - ak odvádza zamestnávateľ za mňa poistné, musím si v plnej výške 910,-- Sk hradiť poistné aj ja? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marsellko je offline (nepripojený) marsellko

    marsellko
    nie nemusis malo by to but 920sk ale ked uz si zamestnana tak implicitne plati tento zaklad zamestnavatel.dalej si u poistovne mozes zvolit vysku preddavku ktora moze byt aj 0sk mesacne. na konci roku sa ti potom urobi zuctovanie (prijmy - vydavky) / 2.14 a tohoto 14% ti vypocitaju co poistovni uhradis ak mas ten preddavok zvoleny 0SK.ak vies zhruba predpokladat ake budes mat prijmy za rok urci si ten predavok v takej vyske az na konci roku tolko neplatis.
    Na druhej strane ak vydokladujes ze si setko pouzila na naklady nezaplatis nic

    Andea je offline (nepripojený) Andea

    Andea
    Ďakujem za odpoveď, ale má živnostník naozaj takú voľnosť pri začatí podnikania?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Andea
    Dobrý deň - som zamestnanec v múzeu a chcem si založiť živnosť. Vzťahy so sociálnou poisťoňou som tu už našla, ale nie sú mi jasné vzťqhy so zdravotnou poisťovňou - ak odvádza zamestnávateľ za mňa poistné, musím si v plnej výške 910,-- Sk hradiť poistné aj ja? Ďakujem
    Min. odvody SZČO do ZP sú vo výške 966,- Sk. Ak si SZČO popri zamestnaní, prihlásiš sa do ZP a určíš si preddavky, ktoré ak sú nižšie ako 100,- Sk tak ich neplatíš. Do 31.3. nasledujúceho roka si urobíš RZZP /hovorím o v súčasnosti platnom zákone/ a vyrovnáš si prípadný nedoplatok ZP. Tu si vypočítaš aj preddavky na nasledujúce obdobie, ktoré budeš platiť v takej výške, v akej ti vyjdú - a znovu: ak budú nižšie ako 100,- platiť ich nebudeš.

    zamestnanec-živnostník a zdravotná poisťovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.