Zavrieť

Porady

zdvižno-posuvné dvere

Máte skúsenosti so zdvižno-posuvnými dvermi na šírku 5.5 m, ktoré by boli na dve časti, kde jedna by bola pevná a druhá posuvná. Od známych som počula, že Salamader sú dobré, ale cena je dosť vysoká oproti napr. Slovaktual. Neviem či je v nich veľký rozdiel, čo sa týka kvality alebo ani nie. Ak máte niekto skúsenosti s takýmto formátom a firmami, poradte prosím. Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Šírka 5,5 metra rozdelená na 2 časti nie je vôbec problém pre tento typ dverí. Pre takú šírku (predpokladám, že výška bude viac, ako 2 metre), je ale vhodnejší materiál hliníkový profil. Ak by si chcel plast, lepšie by bolo rozdeliť to ešte aj na menšie časti, napr. 2x2 metre pevné a jedno 1,5 metrové posuvné krídlo.

    Existujú rôzne profily, plastové aj hliníkové. Vo všeobecnosti sú hliníkové drahšie, ale kvalitnejšie a tvarovo stálejšie. Musíš si obehať pár firiem, čo HS portál vyrába alebo predáva a dať si naceniť konkrétne dvere. NEdá sa povedať, že tento profil je drahší a tento lacnejší. Cenovo sú približne rovnaké, rozdiely sú v pár stovkách EUR. Ale rátaj s dosť veľkou investíciou - tipujem, že v plaste ťa to bude stáť cez 3-3,5 tisíca a v hliníku aj 4-5 tisíc EUR. Ber to len orientačne, záleží od konkrétneho profilu, zasklenia, farby atď.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    na-ta Najdrahšie sú hliníkové, cenovo až 2x vyššie ako plastové, potom salamander a najlacnejšie slovaktual. Zaráža ma taký veľký cenový rozdiel. Neviem aká je kvalita. , Ako si aj popísal, že najkvalitnejšie sú hliníkové, ale sa mi zdajú veľmi drahé. Keby sa našiel niekto, kto má s týmito značkami skúsenosti, veľmi by som uvítala, lebo to nie je malá investícia, keď to nie je všetko čo budeme potrebovať.
    Ale aj tak veľmi ďakujem za radu.
    Chobot To sa nedá tak povedať, že najdrahšie hliníkové potom salamander...

    AJ medzi hliníkovými sú rozdiely v cenách. Ale hliníkové nie sú 2x drahšie, ako plastové.

    Ja som nedávno vyberal dodávateľa na okná. Jedno mám HST posuvné s rozmermi 3,6x2,3 m. Ponuky som mal nasledovné:

    Plast:
    - SLovaktual - 2187
    - Salamander - 2803
    - Oknoplast - 3381
    - Kalypso - 2857
    - Rehau - 2985
    - Incon - 2560
    - firma Oligo - 3098

    Hliník:
    - ALiplast Ultraglide - 3582,11
    - ALiplast Ultraglide (od inej firmy) - 3237
    - Aluproof MB77HS - 3982
    - Incon - 3866

    Pri väčších rozmeroch a za určitých okolností (napr. tmavé dekory rámu na južnej a západnej strane) je istejšie voliť hliníkové, lebo plastové nie sú rozmerovo stabilné.
    na-ta Každý používa iné systémy. Neviem aký je rozdiel medzi pri plaste ponúkajú: HST, Salamander StreamLine, SABE, TROCAL 88 PLUS
    a pri hliníku: Heroal 77, Aluprof MB-77HS
    Nerozumiete sa tomu, či mam na to prihliadať, alebo to je nepodstatné?
      zbaliť

    zdvižno-posuvné dvere

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.