Zavrieť

Porady

Mám poskytnúť časť zdrav. dokumentácie prírodnému liečiteľovi?

Kontaktovala som prír.liečiteľa a žiadala ho pomoc. Potrebuje sa oprieť o konkrétne laboratórne a iné výsledky. Problém je v tom, že blízka osoba, komu by som chcela aj takto pomôcť, neuznáva prír.liečiteľov a nechcem jej o tom (zatiaľ) povedať, nechcem ju rozrušiť. Musela by som to urobiť bez jej vedomia. Choroba je však veľmi vážna a možno by jej vedel pomôcť. Čítala som reakcie pacientov alebo ich príbuzných, ktorí sú s jeho pomocou veľmi spokojní. Čo mi poradíte?
5 komentárov     zbaliť
buchač Hm...
1. Kto je tá blízka osoba ?
2. Aké iné výsledky ?
3. Jedno s druhým súvisí...AKO sa dostaneš ku dokumentácií ?

Poznámka písaná ironicky :
To je čo za prírodný liečiteľ, ak potrebuje nejaké výsledky z labáku ?


P.S.:
Nerieš radšej...môžeš urobiť s liečiteľom viac škody ako osohu.
mandyla Dokumentáciu mám doma, môžem preskenovať, poslať. Je ťažké nepokúsiť sa o zlepšenie stavu.
veronikasad Liečitel má záujem spolupracovať s lekárom, alebo klasickú liečbu neuznáva ?
buchač mandyla (Dnes 14:33) Dokumentáciu mám doma, môžem preskenovať, poslať. Je ťažké nepokúsiť sa o zlepšenie stavu.
=======================
Kde sú odpovede na otázky 1. a 2. ?
misoft @mandyla: ty si fakt koleduješ o riadny (po slovensky) priekak (průser - orig.) - až preskenuješ, dáš - lekár, ktorému dokumentácia patrí + oný "blízky" príbuzný - ak sa spoja a "podniknú" - pán v talári ti to "vysvetlí".....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak tá osoba takých liečiteľov neuznáva , treba to nechať tak a neísť touto cestou. Pacient musí v prvom rade sám chcieť. Ale v každom prípade, ak by ste do toho išli, treba to konzultovať aj s klasickým lekárom.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dávať "prírodnému liečiteľovi" zdravotnú dokumentáciu (alebo len jej časť) a BEZ vedomia toho, koho sa týka - skús to... a máš o riadny problém postarané!
    A) Nie je to tvoja dokumentácia - nie je to jeho dokumentácia - tá patrí ošetrujúcemu lekárovi!
    B) Dávať cudziu dokumentáciu do cudzích rúk.... podlieha ochrane osobných údajov.
    C) Nútiť, alebo vybavovať nejaké liečenie napriek nesúhlasu, alebo bez vedomia dotknutej osoby .... z blízkej osoby sa môže stať blízky nepriateľ....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mandyla Po Vašich radách by som určite nedávala originál. Možno len nejaký výpis údajov čo ho zaujíma, bez identifikačných znakov. Takže, ďakujem, porozmýšľam. Čo by ste robili v prípade súrodenca, rodičov, manžela, nedajboh dieťaťa, neriskovali by ste toto všetko proti zákonom?
    misoft Po mojich radách - ja by som nedával ani kópie! Nie sú to TVOJE papiere!!!! Týkajú si inej osoby!
    A pokiaľ si pozisťuješ - ani tá osoba nie je majiteľom tejto dokumentácie (a ty už dupľom NIE!) - je to majetok ošetrujúceho lekára. Povolil ti lekár s touto dokumentáciou akokoľvek nakladať? Vraví ti niečo pojem "ochrana osobných údajov"?
    Píšem to už tretíkrát - KOLEDUJEŠ si - len aby si na to šeredne nedoplatila!
    veronikasad Ide o onkologické ochorenie a klasická liečba nezabrala ?
    mareko Komu niet rady ... a t ď. Ja by som niekoho zaškrtila, ak by riešil "MOJE" zdravotné problémy s akýmsi liečiteľom O poskytnutí mojej dokumentácie ani nehovorím, to by bola asi vražda.
    mandyla Ešte nevieme, je krátko po ukončení, reakcia na terapiu ešte prebieha. Krvné testy sú v norme. Viem že zmena stravovacích návykov je dôležitá ale pacient je dosť "zásadový". Chcela by som dať dokopy niečo týmto smerom a presviedčať o zmysle aj takej pomoci organizmu.
    veronikasad Mandyla, rešpektuj rozhodnutie pacienta, aj keď je to tvoj veľmi blízky ... Čo očakávaš od prírodného liečiteľa ? Je to nejaký bylinkár alebo "podnikateľ" ktorý sa snaží predať zaručene účinné pilulky ?
      zbaliť

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Aj ked chceš pomôcť možno s tým najlepším úmyslom ,rešpektovať treba nielen zákon v tomto prípade,ale osobné a hlavne svojim spôsobom intímne udaje dotknutej blizkej osoby,ktorá ešte navyše ani nie je stotožnena s takou formou liečby.No poviem ti,keby mne takéto niečo robil môj blizky "poza môj chrbát" asi už v živote by som mu nedôverovala.No a to by ma ešte.veľmi zaujimalo to budeš tú blizku osobu aj bez jej vedomia a súhlasu kŕmiť dákymi "lektvarmi" čo vyrobí dáky možno šarlatan ....no toto je "silná káva"...
    Naposledy upravil Anika61 : 18.03.16 at 00:06

    Mám poskytnúť časť zdrav. dokumentácie prírodnému liečiteľovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.