Zavrieť

Porady

Musím podať daňové priznanie ked som bol živnostník minulý rok ale nepresiahol som prijem 1 901,67 eura?

V roku 2015 som mal otvorenú živnosť 3mesiace, potom som ju prerušil.na tie 3 mesiace som mal príjem cca 1500€. Musím podať daňové priznanie?
3 komentárov     zbaliť
Mila123 aký bol Tvoj celoročný príjem?
ricsaard58 2057€ avydavky 3100€
Tweety máš teda povinnosť podať DP ale prečo si potom napísal, že 1500?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    To záleží aj od toho - aké boli všetky tvoje zdaniteľné príjmy? (nieln zo živnosti) .
    Povinnosť podať DP - kuk sem http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2015-a.html#32
    Katy a R a po doplnení - tvoj príjem je predsa vyšší, ako 1900 a ešte aj strata ! ... takže MUSÍŠ!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A výdavky si mal aké? Pretože ak vyššie ako príjem, teda vyšla strata, potom musíš podať DP. V DP uvádzame všetky celoročné zdaniteľné.príjmy,
    ricsaard58 mal som vyššie vydavky.. takže musim podať.. ďakujem
    Tweety v tomto prípade musíš podať, príjmy sú vyššie ako 1901,67.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    DP musíš podať, ak tvoje celoročné príjmy (nie len zo živnosti) presiahli sumu 1901€.
    Ak nepresiahli, a ani nevykazuješ zo živnosti stratu, tak DP podávať nemusíš. Odporúča sa však oznámiť listom daňovému úradu, že si nemal povinnosť podať DP, preto si ho nepodal.
    ricsaard58 chápem..ďakujem

    Musím podať daňové priznanie ked som bol živnostník minulý rok ale nepresiahol som prijem 1 901,67 eura?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.