Zavrieť

Porady

Uzatvorenie roka chyba

isla som robit zavierku firme ktora ma odlozenu cize do 30.6. a podarilo sa mi zatvorit uctovnictvo roku 2005 za ktory som vlastne chcela robit zavierku...da sa mi pomoct a vratit tento krok alebo si to mam ist hodit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    stratena
    isla som robit zavierku firme ktora ma odlozenu cize do 30.6. a podarilo sa mi zatvorit uctovnictvo roku 2005 za ktory som vlastne chcela robit zavierku...da sa mi pomoct a vratit tento krok alebo si to mam ist hodit?
    hmmm.... nerobim sice v pohode .. ale - mal by sa dat posledny archiv nahodit, ktory bol robeny pred tou uzavierkou... iste pridu este ludia, ktori uctuju v pohode... a poradia presnejsie - zatial -

    dovolim si poradit: ak je to mozne, radsej sa nicoho "nechytat" .... pripadne zavolat odbornika z firmy, ktora ten software predava. Lebo niekedy sa prave v snahe nieco napravit pokazi posledna moznost, ako to urobit...klud - uplne pri najhorsom "zmizne" robota od poslednej archivacie
    drzim palce - ach jaj, zazila som aj ked to bolo v inom softe ... nic prijemne veru

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Ja účtujem v Pohode a starý rok sa dá odomknúť. Zostavy tlačím neskôr, keď už máme preklopený nový rok. Občas nájdem nejakú nezrovnalosť v texte, takže to potrebujem opraviť. Robila som to nasledovne :
    1/ Pôjdeš do voľby účtovníctvo - účt.závierka-zrušiť prevody zostatkov
    2/ vojdeš do účtovného denníka - záznam - zámok - odomknúť
    Tak by si sa mala dostať . Ale aby si si bola istá, zavolaj si najprv Help linku Pohody - minule som tam volala a poradili mi. Inak - do 30.6. ešte času dosť.
    Určite Ti ešte niekto poradí - Pohoda je rozšírený program.

    joshep je offline (nepripojený) joshep

    joshep
    Ahoj,
    v účtovníckom programe POHODA sa po uzatvorení roka vytvorí nový účtovný rok - nová účtovná jednotka, teda v tvojom prípade nový rok 2006. Keď sa chceš vrátiť naspäť do roku 2005 a aby nebol uzatovrený, tak musíš vymazať účtovný rok 2006 v účtoných jednotách (ctrl+delete), potom v roku 2005 musíš zrušiť údajovú uzávierku, účtovnú uzávierku a uzávierku kurzových rozdielov. Potom sa presvedč, či program zrušil jednotlivé uzávierky a môžeš si upraviť veci, ktoré potrebuješ.
    Neviem ako dlho pracuješ s týmto programom, ale pri uzatvárani roka je potrebné urobíť uzávierku kurzových rozdielov (ak účtuješ v cudzej mene), údajovú uzávierku a účtovnú uzávierku (pozorne si prečítaj potrebné veci pri jednotlivých uzávierkách).
    A nakoniec by som ti radil, aby si si pravidelne zalohovavala účtovníctvo v prípade poruchy pc a iných problémoch.
    Ak by si niečo ešte potrebovala, tak sa kľudne môžeš na mňa obrátiť.

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Myslim ze jedine mozne riesenie, resp najjednoduchsie, je vymazat vytvorenu firmu roku 2006, potom si otvorit rok 2005, a do neho natiahnut z adresara zaloh zalohu "pred uzavierkou...".Tu Pohoda urobi automaticky pri uzavierke.Alebo, este lepsie, zaloz si novu firmu z tejto zalohy, a ked si budes ista, ze je to to co potrebujes, tak az potom vymaz tie dve stare (povodny rok 2005 a 2006)

    Uzatvorenie roka chyba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.