Zavrieť

Porady

Faktúra za právne služby pri vzniku s.r.o.

Ahojte poraďáci,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Naša s.r.o. bola zapísaná dňa 10.3.06 do obchodného registra. V apríli nám prišla faktúra od notára s dátumom zdaniteľného plnenia 20.3.06 za právne služby týkajúce sa prípravy dokumentov súvisiacich so vznikom a založením s.r.o. vo výške 95.000,-.
Mám túto faktúru účtovať do zriaďovacích výdavkov, alebo vzhľadom k tomu, že dátum zdaniteľného plnenia je až po dátume vzniku spoločnosti, môžem ju dať do nákladov na 518?
Ďakujem.
Pezbo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    pezbo
    Ahojte poraďáci,
    chcela by som Vás poprosiť o radu. Naša s.r.o. bola zapísaná dňa 10.3.06 do obchodného registra. V apríli nám prišla faktúra od notára s dátumom zdaniteľného plnenia 20.3.06 za právne služby týkajúce sa prípravy dokumentov súvisiacich so vznikom a založením s.r.o. vo výške 95.000,-.
    Mám túto faktúru účtovať do zriaďovacích výdavkov, alebo vzhľadom k tomu, že dátum zdaniteľného plnenia je až po dátume vzniku spoločnosti, môžem ju dať do nákladov na 518?
    Ďakujem.
    Pezbo
    zriaďovacie výdaje

    PS: dobrá pálka

    pezbo je offline (nepripojený) pezbo

    pezbo
    Ďakujem za odpoveď a s tou dobrou pálkou súhlasím. Ide ale o zahraničnú spoločnosť a im sa to zdalo celkom málo. Tak im nechcem pokaziť spokojnosť.

    saili je offline (nepripojený) saili

    saili
    ja som teraz zakladala spoločnosť, kde boli spoločníci z Nemecka. len náklady na vybavenie (teda kolky, notár, preklady) bolo okolo 50.tis.
    ale keď sú spokojný tak to je dobre.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Mal si sa ozvať skôr, zabezpečili by sme fa aj na 900 tis. a mohli by sme sponzorovať poradu.

    pezbo je offline (nepripojený) pezbo

    pezbo
    Ešte by som mala jednu otázočku ohľadom tejto faktúry. Môžem to zaúčtovať priamo na 011/321, alebo spôsobom:
    1. 518/321
    2. 041/623
    3. 011/041

    Ešte raz veľmi pekne ďakujem.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ja som to kedysi zaúčtoval na 041 a následne na 011. (518, 623 som nepoužil).

    Faktúra za právne služby pri vzniku s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.