Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. v Omege, tlač otváracej súvahy - kontrola

Ahojte, prosím Vás o skontrolovanie, či mám dobre zaúčtované v Omege začiatočné kroky pri založení s.r.o.
Takže mám nastavené obdobie od "otvorenie do zatvorenie". Je to správne? Takto mi to nastavili v Krose, no čítam tu, že to má byť obdobie od otvorenie do otvorenie. Neviem, či je to jedno, alebo či to má nejaký vplyv na otváraciu súvahu?

1. Upísané ZI 5000 eur 353/411
2. Splatenie ZI 5000 eur 211/353
Takže toto bude obsahovať otváracia súvaha? Nič viac? Prosím Vás, ako si ju v Omege vytlačiť? Našla som len súvaha jednoduchá, no zrejme to nebude ono.

Na druhý deň:

3. Zriaďovacie výdavky 381/365
Ak mám faktúru za rôzne kolky a poplatky, tak tú celú faktúru zahrniem do zriaďovacích výdavkov. Správne?

A ako prosím Vás zaúčtujem tie zriaďovacie výdavky do N? Ďakujem veľmi pekne. V PU začínam len teraz.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Návod napr. tu : http://www.ako-uctovat.sk/clanok.php...-s-r-o-&idc=79.
    Omegu nepoužívam, ale obchádzkové riešenie v každom programe je v deň založenia účtovať len účtovné prípady ZI. Ďalší deň naúčtovať zriaďovacie výdavky a potom už normálne účtovné prípady.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem pekne.

    Ešte predsa sa opýtam. Splatenie zriad. výdavkov v hotovosti k akému dátumu zaúčtujem? Môže to byť aj hneď na druhý deň, teda v deň, kedy som zaúčtovala zriad. výdavky?
    Dav Ak sú peniaze v pokladni, tak áno.
    mondes Ááááá, zase mám otázku. V JU si jednoducho zaúčtujem osobný vklad podnikateľa a už mám peniažky v pokladni, ak treba. No ako urobím obdobný vklad v PU? Zrejme v pokladni nič nebude. Ďakujem.
    avalik V pokladni máš predsa splatené základné imanie.
    Dav Žiadne osobné vklady podnikateľa, žiadna osobná spotreba. S.r.o. je právnická osoba a darmo je jednoosobová a konateľ a majiteľ je ten istý človek, už to nie je režim SZČO, kde je to vždy tá istá osoba.
    mondes No veď práve o to ide. Že si to musím uvedomiť aj ja. Ach moje zlaté JU.
    mondes Prosím ťa, Dav, vyššie píšeš toto:

    Omegu nepoužívam, ale obchádzkové riešenie v každom programe je v deň založenia účtovať len účtovné prípady ZI. Ďalší deň naúčtovať zriaďovacie výdavky a potom už normálne účtovné prípady.


    Teda na ďalší deň tie zriaďovacie N zaúčtujem 381/365, alebo priamo napr. 518/365?
    Ak ich zaúčtujem cez 381, tak budú súčasťou otváracej súvahy? Alebo tú otváraciu súvahu vytlačím toho 2.2.. teda pred zaúčtovaním zriad. N? Prosím, vyjadri sa. Ďakujem veľmi pekne.
      zbaliť

    silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

    silvinka77
    Dobrý deň, momentálne tiež polemizujem pri otváracej suvahe v omega. S.r.o.vznikla v septembri 2019, budem robiť otváraciu súvahu ku dňu vzniku. Suvstaznosti viem, ako účtovať, ale normálne klasika cez ID? A dátum vytvorenia dokladu otvorenie? Či?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Áno, cez ID.
    silvinka77 ďakujem
    silvinka77 Ahojte a ešte by ma zaujímalo, s.r.o.bola zapisana do OR 20.9.,budem otváraciu súvahu účtovať s týmto dátumom. Potom ďalšie ID bude so zaciatocnymi stavmi na 701 a ďalší deň, toho 21.9.urobim vyúčtovanie výdavkov pri zakladaní firmy a rozpustim 381 do nákladov? A pri účtovaní tých prvých dvoch ID-kach budem mať dátum od 20.9.do 20.9. a otvorenie? Ďakujem moc za všetky rady
      zbaliť

    Založenie s.r.o. v Omege, tlač otváracej súvahy - kontrola

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.