Zavrieť

Porady

Účtovanie - nákup tovaru a následný predaj

Prosím o radu v účtovaní, sro nakupuje tovar (umelé kvety, sviečky, a iný rozličný tovar) a následne ho predáva ďalej (je len distribútorom). Chcem sa len uistiť či účtujem správne, ked sro dostane faktúru od dodávateľa za vyššie uvedený tovar, ktorý neskladuje - učtujem 518,343/321, úhrada 321/221. Dakujem
3 komentárov     zbaliť
Dáša_ prečo 518 - služby? veď tovar nakupuje a predáva. Aký je spôsob účtovania zásob? A alebo B? Teda účtuje sa cez sklad alebo priamo do spotreby? Samozrejme v oboch prípadoch treba sledovať skladové pohyby
Gong Jejda, áno myslela som účet 504, to je ked robím dve veci naraz, dakujem za upozornenie. Učtujeme priamo do spotreby, lebo hneď ten tovar ide ďalej ani sa nevykladá. To sledovanie sklad.pohyhov, sa robí ku koncu roku, ešte som tovar nerobila, preto sa chcem uistiť. Ja na zaúčtovanie potrebujem, vlastne faktúru za nákup tovaru, ktorú dostanem od dodávateľa spolu s dod.listom, a naša faktúra, pri predaji tovaru, tiež s dod. listom. Ešte k tomu niečo treba?
KloferHladny ni netreba, len musš vedieť preukázať, že keď si nakúpila za rok 1000 ks kvetov a neskladuješ ich, tak potom ktorými dokladmi a koľko si ich predala a koľko ti ostalo nepredaných na konci roku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Účtovanie - nákup tovaru a následný predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.