Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie práce v zahraničí - podnikanie

Ahojte. Mám živnosť aj s.r.o. a dostala som ponuku od jedného Slováka, ktorý žije v Nemecku, aby som mu hľadala ľudí, ktorým by za poplatok sprostredkoval prácu a ubytovanie v Nemecku. On spolupracuje s nemeckými Leihfirmami, to sú firmy, ktoré priamo zamestnávajú ľudí a prenajímajú ich na rôzne práce iným firmám, často do fabrík, na upratovanie a pod. Ja by som za každého nájdeného človeka mala províziu. Zatiaľ sme nedohodli konkrétne podmienky a chcem sa spýtať, akú zmluvu s ním mám uzavrieť a ako sa chrániť v prípade, ak by on náhodou nedodržal podmienky pre ľudí, ktorým tu prácu sprostredkúva. Lebo ja ho ani osobne nepoznám, zoznámila som sa s ním cez známu, on žije v Nemecku a som s ním v kontakte len cez internet a telefón. Ja mám strach hlavne z toho, že ak by on nedodržal podmienky, napr. niekomu sľúbil prácu a potom ju nesprostredkoval, alebo za horší plat príp. by dotyčný robil nakoniec menej hodín ako bolo dohodnuté, alebo by nebol spokojný s ubytovaním a pod., či by som ja z toho mohla mať tiež problémy. Ja by som si chcela vytvoriť web stránku, kde by som ponúkala tieto práce + robila reklamu cez internet. Chcem sa spýtať, či je to lepšie robiť na živnosť alebo na tú s.r.o. a potom ako sa chrániť pred tým, aby som nebola trestne zodpovedná, ak by on náhodou nedodržal podmienky. Neviem či je nutné, aby záujemcovia o prácu najprv museli podpísať zmluvu so mnou, alebo je možné ma obísť a zmluvu by podpísali už priamo s ním. A tiež či je lepšie, aby províziu za sprostredkovanie posielali na môj účet s tým, že ja po odpočítaní svojej provízie pošlem zvyšok na účet tohto známeho, alebo priamo by to posielali na jeho účet celé, ja by som mu potom vystavila faktúru a on by mi poslal províziu. Budem si potom musieť rozšíriť podnikanie, tiež neviem čo si tam mám pridať. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V prvom rade si najskor zisti, co vsetko musis splnat, aby si na SK mohla byt sprostredkovatelom prace za uhradu.
    Zacni napr. tu http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=13025
    Naposledy upravil ivka70 : 23.04.16 at 15:49

    Sprostredkovanie práce v zahraničí - podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.