Zavrieť

Porady

Záhradný domček

Prosím poraďte, ako máme postupovať. Máme menšiu záhradu a zať postavil v nej záhradný domček. Máme ho niekde prihlásiť a zaplatiť daň ?
Pozemok máme prihlásený, ale daň nám z neho nevyrubujú.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jolaj je offline (nepripojený) jolaj

    jolaj
    Záhradný domček má základy asi 4x4m, je podpivničený. Je vlastne len 1 miestnosť s podkrovím. V zime je neobyvateľný.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Túto otázku by bolo vhodnejšie položiť pred stavaním. Nakoľko tento domček má betónové základy, jedná sa o stavbu. Ja som pred troma rokmi žiadal o stavebné povolenie k betónovej garáži rozmerov 3,3x5,5 m. Obrát sa na stavebné oddelenie Mestského úradu vo Vašom meste, tam Ti poradia presne.

    jolaj je offline (nepripojený) jolaj

    jolaj
    jolaj
    Prosím poraďte, ako máme postupovať. Máme menšiu záhradu a zať postavil v nej záhradný domček. Máme ho niekde prihlásiť a zaplatiť daň ?
    Pozemok máme prihlásený, ale daň nám z neho nevyrubujú.Ďakujem.
    Ja by som len chcela vedieť, či máme zaplatiť daň z nehnuteľnosti.

    rede je offline (nepripojený) rede

    rede
    jolaj
    Prosím poraďte, ako máme postupovať. Máme menšiu záhradu a zať postavil v nej záhradný domček. Máme ho niekde prihlásiť a zaplatiť daň ?
    Pozemok máme prihlásený, ale daň nám z neho nevyrubujú.Ďakujem.

    Rozhodne áno. Tam kde platíš daň za záhradu. Musíš ho mať na liste vlastníctva, s ktorým sa preukážeš, tam kde platíš daň z pozemku.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Nechcem otvárať tému s rovnakým názvom;
    Mám iné starosti ako zakladateľ tejto.
    Môj záhradný domček je evidovaný, zameraný, platím zaň poctivo už niekoľko rokov daň. Stojí na pevných betónových základoch (platňa) 5 x 5 m, lenže je z dreva a predchádzajúci majiteľ sa oň 20 rokov neveľmi staral. Pomaly, ale isto sa rozpadá.
    V baumaxe som obzeral : chatka ako z makového kvetu = 50 000,- Sk a hneď vedľa nej o trošku väčšia = 97 000,-
    Tak som si povedal, ako správny Slovák, "Za ten peniaz si to urobím aj sám."
    Len sa neviem rozhodnúť či opäť z dreva, alebo vymurovať ( a keď tak z čoho?), alebo sklopiť uši a kúpiť hotovú?
    Naposledy upravil jaros5 : 21.09.08 at 20:48

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Byť tebou rozpočítam si, koľko by ma stálo drevo, resp. tehly (alebo niečo podobné) a podľa toho sa rozhodni. Ja osobne by som ten hotový domček nekupovala (je to dosť drahé na tú kvalitu/nekvalitu). Dá sa urobiť aj z dreva kvalitný a taký čo ti nezhnije za 2 roky keď to vieš. Takže prajem chuť do práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.