Zavrieť

Porady

Povolenie

Zdravím mna by zaujimalo že ked sa stavba nebude dotykat zeme či musí mat tiež stavebne povolenie ...plus či ju treba ohlasit dakujem ...stavba bude na betonovych kockach
4 komentárov     zbaliť
ivka70 A nepojde do nej voda, elektrina atd.?
gerlach Pôjde aj elektrika aj voda aj plyn aj odpad bude viem na čo naražate nebud... vodu plyn elektriku natiahnem z prípojok teda netreba povolenie elektika sa vyrieši tak že sa daju druhe hodiny kvoli tomu že tam byvaju dve rodiny atd....kanalizacia je žumpa ...DD
ivka70 Takto zakon neobides.
avalik stavba sa nebude dotykat zeme - to bude levitovat ci visiet z neba?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    gerlach tak to neviem ale určite povolenie od majitela pozemku ano

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Nie
    2. Áno
    25 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gerlach čo je napisane nezrozumitelne
    buchač Čo je nezrozumiteľné na odpovedi ?
    Položené dve otázky...a boli aj zodpovedané....či ?
    gerlach ale ved ja nechcem obchadzat zakon v akom bode porušim zakon??
    buchač Hééééj, nepevný...nevieš čítať ????

    1. musí mat tiež stavebne povolenie
    NIE

    2. či ju treba ohlasit dakujem
    ÁNO
    gerlach a z akeho dôvodu ju treba ohlasit ked sa nebude dotykat zeme tym padom to nie je stavba v zmysle zakona
    buchač Nehnevaj sa, ale nevieš si nájsť na googli príslušný zákon ???
    Nájdi si rozdiel medzi stavebným povolením a ohlasovacou povinnosťou.
    gerlach Našiel som hladal som ale odpoved či na taku stavbu treba povolenie som nenašiel preto sa informujem tu kedže ste my už pomohli za čo dakujem ....podla zakona to nie je stavba a a nie drobna stavba ...jedna sa o rozoberatelnu konštrukciu ...altanok ktory bude stat na betonovych kockach
    arizona Este jedna dolezita otazka. Stoji na tom pozemku dom? Bude toto drobna stavba k tomu domu? Co to bude za stavbu?
    buchač gerlach (Dnes 07:57) Našiel som hladal som ale odpoved či na taku stavbu treba povolenie som nenašiel preto sa informujem tu kedže ste my už pomohli za čo dakujem ....podla zakona to nie je stavba a a nie drobna stavba ...jedna sa o rozoberatelnu konštrukciu ...altanok ktory bude stat na betonovych kockach
    ========================
    Kuwa, šak si to postav a nestaraj sa o zákony a ani o druhých !!!!!
    Ak bude mať niekto pindy, tak nech dokazuje.
    Na altánok nie je potrebné povolenie...

    Mimochodom...zle hľadáš, alebo nevieš vôbec !!!!

    http://www.porada.sk/t80632-zahradny-altanok.html
    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
    gerlach ano na pozemku stojí dom a bude to rozkladaci altanok na jesen sa zbali a odloží
    buchač gerlach (Dnes 08:59) ano na pozemku stojí dom a bude to rozkladaci altanok na jesen sa zbali a odloží
    ==========================
    Potom už vôbec nechápem, že vôbec niečo riešiš...
    arizona To si mal hned napisat! Ja som myslela, ze nejaky mobilny domcek tam chces dat. Je mozne, ze na altanok staci iba ohlasenie drobnej stavby.Len nechapem to, ze tam chces tahat elektrinu,plyn odpad a na jesen to chces skladat...Najlepsie bude,ak pojdes na vas stavebny urad, tam ti povedia na 100%, co budu vyzadovat. Lebo to zalezi aj od uradnika, na ktoreho natrafis.
    jslancik ja myslím, že on sám nevie, čo to bude, a nevie sa vyjadrovať. jasne napísal, že tam bude plyn, voda, odpad, všetko... v altánku...
    gerlach nech tam taham čo chcete ale moja otazka bola či potrebujem alebo nepotrebujem ohlasovat pokial sa to .nedotýka zeme a je to dočasne a zistil som že nepotrebujem ked tam hned nataham všetko o čom sa tu písalo ...
    arizona Ja si zas naopak myslim, ze on velmi dobre vie, co tam chce postavit.Len hlada moznosti,ako veci nazvat inym menom, aby sa vyhol stav. povoleniu. Ale, nakolko nechce napisat na rovinu, tazko dostane relevantnu odpoved....
    gerlach to z plynom a pod. som myslel obrazne jedna sa o latanok dreveny ktorý ja položím na betonove kocky a tym padom sa nedotyka zeme takže podla zakona to nie je žiadna stavba či na taketo niečo potrebujem ohlasovat a pod
    buchač arizona (Dnes 10:27) Ja si zas naopak myslim, ze on velmi dobre vie, co tam chce postavit.Len hlada moznosti,ako veci nazvat inym menom, aby sa vyhol stav. povoleniu. Ale, nakolko nechce napisat na rovinu, tazko dostane relevantnu odpoved....
    ===========================
    Alebo je to iný "člen"...

    Naťahá všetky možné siete, aj kanalizáciu, prípadne vzduchotechniku, aby v altánku bolo príjemne a nedýchal šmrad pri grilovaní...a podobne.

    Na jar všetko rozbali, napojí, altánok postaví na stračiu nôžku...
    Na jeseň zasa učiní opak...všetko hajde do šopy, ktorá je postavená na čierno....

    "Clen" si myslí, že vydrbe s každým a my ostatní sme agnenti s teplou vodou, ktorí sú ebnutí na hlavu a nevedia čítať...a pritom si "člen" kladie do do hlavy vlastnej.

    ...a ako tak čítam "členove" komenty ???
    Moja vnučka by už dávno pochopila, že čo a ako...a to v septembri nastupuje do ZŠ.
    jslancik tak on to myslel obrazne mali by sme mu obrazne odpovedať...
    gerlach člen nema nič na čierno člen sa drží zakona tak ako každy občan a netaham rozumy od nikoho ......pred cca 3-4 rokmy mal taký problem Vareha pan zemplína ....postavil domce z dreva vežu z dreva a vela veci samozrejme na svojom a starostovia dotknutych obci šaleli lebo chceli za povolenie brat peniaze a Vareha ich uzemnil že čo nie je spojene zo zemou tak to nemusí hlasit oznamovat ....mal pravdu ....ja som sa len informoval že či nenastali v zakone zmeny a kedže suseda nedaleko nas sa ma medzi rečou opytala a boli sce šušed na vybore ohladom altanku ......preto som položil otazku ...googlil som dost to my verte
    buchač gerlach (Dnes 10:53) suseda nedaleko nas sa ma medzi rečou opytala a boli sce šušed na vybore ohladom altanku
    =================
    Suseda by dostala odpoveď :
    Suseda, a vy še co starace co mojeho staveňa ? Ice radši do harčkoch na šporheľce kukac, bo vam daco prihori...a nepice už staromu paľenku, bo sce potym bars mocno mudra....
    --------------------------

    Chlape jeden, Ty si fakt nepevný.
    Porovnávať altánok so stavbami Varehu....altánok má cca 15 štvokákov a Varehove stavby oveľa viac.
    ---------------------------
    MÁLO si googlil.......veľmi málo.
    gerlach Varehove stavby.....princip je rovnaky nedotykaju sa zeme.....cetkaa je vdovica a zakusnuta v oblaku...:-D:-D
    buchač gerlach (Dnes 13:07) Varehove stavby.....princip je rovnaky nedotykaju sa zeme.....cetkaa je vdovica a zakusnuta v oblaku...
    =======================
    Ty si fakt nepevný...to nemôže byť ani tým počasím....a nebudeš Ty náhodou rusnak ???

    Budz rad, že cetka nie je zakusnutá dagdze indze...bo še pritrafí, že še ci da rici zakuši....abo dagze indze...
    arizona ..."gerlach (Dnes 10:24) nech tam taham čo chcete ale moja otazka bola či potrebujem alebo nepotrebujem ohlasovat pokial sa to .nedotýka zeme a je to dočasne a zistil som že nepotrebujem ked tam hned nataham všetko o čom sa tu písalo .." ...Ty si myslis, ze ti tie otazky ludia davali len tak z dlhej chvile? Nakolko si nenapisal podrobnosti,tak sa ta museli popytat,aby vedli presnejsie odpovedat.Pri spravnej odpovedi treba poznat aj podrobnosti.Spociatku to vyzeralo,akoby si siel stavat mobilny dom, nakoniec sa z toho vyklul nejaky skladaci altan! Nikto nema sklenenu gulu,aby ti videl myslienky citat. Ludia ti chceli pomoct,preto sa pytali
    gerlach Dakujem všetkym za pomoc a rady...teraz už viem že čo nema kontakt zo zemou a je dočasne netreba nič nikomu hlasit ani oznamovat ...
    buchač gerlach (Dnes 19:24)teraz už viem ...
    ====================
    CHVÁLABOHU...síce to trvalo trochu dlhšie, ale nakoniec predsa.
      zbaliť
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Už samotné umiestnenie na kockách generuje, že sa jedná o stavbu, nakoľko jej umiestnenie si vyžaduje úpravu podkladu tak, ako je uvedené v paragrafe 43 stavebného zákona.
    Či vyžaduje povolenie alebo ohlásenie vyplýva z toho, či sa jedná o drobnú stavbu. Tá je definovaná v paragrafe 139b ods. 6 a 7 stavebného zákona.
    gerlach dakujem za reakciu .
    Paragraf 56 stavebneho zákona hovorí (c) pri krátkodobých prenosných zariadeniach, ako sú predajné stánky, konštrukcie a zariadenia na slávnostnú výzdobu a osvetlenie budov, )... čiže ja ked zavesím ozdobny kvetináč alebo nejako vyzdobím tak nepotrebujem nič ...a čo sa tyka podkladu tan tam už bol predtým ako sme kupili dom teda tiež nepotrebujem ohlasovat oznamovat ...Dakujem za reakcie

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    rozhodujúce sú inžinierske siete - napojenie na vodu, elektriku, plyn. a to budeš mať. takže stavebné povolenie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gerlach neje tu asi dopísane lebo nič nevidim dakujem
    jslancik čo by malo byť dopísané? máš tam odpoveď na svoju otázku. aj keď čím ďalej viac pochybujem, že do altánku (dokonca dočasného) budeš zavádzať vodu, elektrinu, plyn, odpad. celkovo píšeš veľmi chaoticky a s tvojim chápaním to tiež nie je najlepšie.
    gerlach rozhodujúce sú inžinierske siete - napojenie na vodu, elektriku, plyn. a to budeš mať. takže stavebné povolenie.
    toto si napísal ty ja to tak mam zda sa že si nedopísal preto som sa informoval že tam niečo chyba
    ivka70 nic tam nechyba, oznamil ti, ze akonahle tam nariahnes inzinierske siete, aj ked to bude na stracej nozke, potrebujes stavebne povolenie
    jslancik on si už vybral, čo sa mu hodí. nech sa páči...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.