Zavrieť

Porady

Ako sa dopracovat ku vrateniu penazi ked vas predavajuci oklamal o stave auta.Dost zavazna chyba

Ked sme kupovali auto predavajuci nas uistoval,ze to auto nema filter pevnych castic.Nakoniec sme prisli na to ,ze to auto to ma ale je odpojene.Cize bol urobeny softwerovy zasah do auta.Je nesposobile na cestnu premavku.Kupno predajnu zmluvu mame,ale nam je asi nanic .
Chceme odstupit od zmluvy .Upozornili sme na to aj predavajuceho,ale nereaguje na to.Auto stalo skoro 5700€ to nieje malo. Poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aethan je offline (nepripojený) Aethan

    Aethan
    odkaz na vymazany inzerat mi viete poslať ?
    Evuska7500 Vedeli by ste mi to nájst?
    Aethan možno áno, dajte link na ten zmazany inzerat, celú url adresu

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    od kúpno-predajnej zmluvy záleží dosť. máte tam klauzulu, že auto kupujete "ako stojí a ako leží"? a máte tam explicitne napísané, že auto ne/má filter pevných častíc?
    pri kvalifikovanom skúmaní auta pred kúpou sa nezistili tieto závady?
    Evuska7500 Zial zmluvu sme vytlacili z internetu autobazar.Prakticky nemame tam popisane zavady auta o ktorych nas informoval predavajuci.A pri prehliadke auta nas tvrdo uistoval ,ze filter tam nie je.Skoda ,ze sme si ten inzerat neulozili pretoze tam mal napisane ,ze auto je v dokonalom stave a bez filtra.Teraz uz nereaguje na nic

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Uf, to je tazka situacia. Naozaj ste mali ten inzerat odlozit. Predpokladam, ze kupna zmluva o tom nehovori.
    Na druhej strane, uistenie "auto nema dpf" je pravda, cize vas nepodviedol.
    Ako rozumiet ze nereaguje? Nesli ste tam osobne? Napisali ste a poslali odstupenie od zmluvy?
    Okrem porady.sk sa treba poradit s pravnikom.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Evuska7500 Nie kupna zmluva o tom nic nehovori.A na druhej strane auto ma dpf,len je vykuchane cize tym padom nam to nepovedal a to he dost zavazna vec.A to ze nereaguje znamena ze nedviha telefon. Uz sme to zacali ruesit cez policiu.Ci nam to nieco pomoze uvidime
    jslancik ale on vám to povedal, len vy ste to nepochopili... Jedna vec je - čo hovorí, druhá - čo počuješ, tretia - čo pochopíš. Štvrtá - čo si zapamätáš.
    dmc by ma zaujimalo dalsie konanie Policie.......pretoze pokial neviete preukazat podvod odkazu Vas na obciansko-pravne konanie.
    Evuska7500 Fajn prva vec.On nas uistil ,ze tam dpf.nie je. Myslim ,ze som to velmi dobre pochopila,pocula som dobre,este nie som hlucha a pamätam si tiez dost dobre. Mam len taky dojem,ze nam zabudol povedat ,ze ho odpojili.
    vicktor Evuska, je mi luto, ale kto nechce platit drahe opravy alebo kupit novy dpf, tak ho da odstranit, t.j. "auto NEMA dpf", nie ze "auto MA vykuchane dpf".
    Ze nedviha telefon, to chapem. Ale uz ste tam davno mali ist osobne a doporucene zaslat odstupenie od zmluvy.
    Co to bolo za firmu? Nech dalsi si daju lepsi pozor.
      zbaliť

    roman876 je offline (nepripojený) roman876

    roman876
    To ci auto ma alebo nema DPF filte ste si mohli sami skotrolovat podla kodu motora. (ja ked som zhanal Octaviu TDI tak som si najprv dohladal na internete ktore kody motora nemaju DPF a aj podla toho som vyberal). Myslim ze hranicny rok bol 2008 a potom uz vsetky tdi mali DPF. Ale napr. niektore dovezene zo zapadu mali DPF aj pred 2008 rokom. Kazdopadne, DPF je spotrebna vec, teda vzdy sa zanesie, zavisi to na case, niekomu vydrzi 80 000, inemu 150 000 podla mnozstva jazdy v meste a kratkych trasach. Takze ked si teraz kupite novy DPF, mate na chvilu pokoj.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Kupili ste pouzivane auto, nemozete cakat ze bude ako nove.

    Filter sa da aj repasovat, za cca €90. To neni ziadna polozka pri kupe pouzivaneho auta.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Myslím si, že pri kúpe auta ste Vy urobili veľkú chybu. Kupovali ste nafťák, čiže auto zo vznetovým motorom a ten musí mať DPF filter od roku výroby 2010. Ak Vám majiteľ povedal, že auto nemá filter, tak ste sa mali okamžite otočiť a auto nekúpiť. Pred kúpou auta ste si mohli niečo o naftových motoroch na internete naštudovať.
    http://www.tdipower.sk/2014/01/09/ak...evnych-castic/

    Ako sa dopracovat ku vrateniu penazi ked vas predavajuci oklamal o stave auta.Dost zavazna chyba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.