Zavrieť

Porady

Podpísanie pracovnej dohody a jej zrušenie

Zdravím včera som bol na rýchlo pozvaný skrz kontakty na "pracovný pohovor" samozrejme ma hned beru beru nič nevysvetlené ja celý šťastný že som prijatý tak som podpísal čo pani uradnička mi podsunula lebo zajtra som mal nastupiť ... teda dnes a ako som prišiel domov tak som si to začal čítať a rozhodol som sa tam dnes neísť keĎže podmienky či už platové alebo zvyšok je nevyhovujúci... zmluva je platná ododnes ako pokračovať pri zrušení ? (Samozrejme telefonicky alebo osobne otom uvedomiť aj ked im to už došlo možno)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si podpísal pracovnú zmluvu, mal si v dohodnutý deň nastúpiť do práce. Predpokladám, že v zmluve je dohodnutá skúšobná doba, počas ktorej môžeš pracovný pomer kedykolvek ukončiť.

    Ak si svojvolne nenastúpil do práce, môžu ťa vyradiť z evidencie úradu práce pre nespoluprácu.
    Matej Majni bola to "Dohoda o pracovnej činnosti uzavretá podľa (paragrafu) 228a...." dohoda je na dobu určitú od 7.6 to je dnes ja som to podpisoval včera...
    veronikasad Zamestnávatel ťa včera prihlásil do sociálnej poisťovne, preto mu treba oznámiť že o prácu nemáš záujem, aby prihlášku stornoval ...
    Druhýkrát si dobre prečítaj čo podpisuješ. Inak výpovedná lehota pri Dohode o PČ je 15-dňová. Keďže výkon práce nezačal, zamestnávatel sa s tebou asi nebude naťahovať o dodržanie výpovednej lehoty.

    Podpísanie pracovnej dohody a jej zrušenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.