Zavrieť

Porady

je mozne niekoho vypratat na zaklade rozsudku z roku 2007?

v roku 2003 bol sud s neplatickou o vypratanie bytu, ktory mala v najme. v roku 2007 bol vydany rozsudok, ze ma byt vypratat, no bytove druzstvo jej malo poskytnut nahradne ubytovanie nakolko mala malolete deti. druzstvo v tom case nemalo k dispozicii nahradne ubytovanie, a tak sa s tym nic nerobilo. teraz po rokoch tam nadalej byva, nadalej neplati a momentalne jej bolo zrusene clenstvo a teda ma odist z bytu, kedze zrusenim clenstva jej zanikol aj narok na najom bytu. ona sa vsak ohana tym, ze rozsudok z roku 2007 je premlcany a teda ju nemozu vyhodit.
ako je to pravne? je mozne ju vyhodit z bytu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ mi je známe - je 10-ročná premlčacia doba (ale to platí pri exekučných tituloch), ako to je pri iných rozhodnutiach súdu - treba sa obrátiť na právnikov.
    Ale BD predsa nič nebráni podať znova na súd žalobu na vypratanie bytu. Okrem toho BD bude mať aj ďalší argument - neoprávnené užívanie bytu. A mám dojem, že v tom prípade asi ani nárok na náhradné ubytovanie nebude mať nárok - súd totiž (ak predloží BD i predchádzajúci rozsudok) bude brať do úvahy i to, že odporca (čierna nájomníčka) zneužila situáciu a naďalej pokračuje v protiprávnej činnosti a spôsobuje škodu väčšieho rozsahu.

    Ale BD by sa malo najskôr s právnikmi poradiť.

    Mirati je offline (nepripojený) Mirati

    Mirati
    Nie, nie je to premlčané. Keďže ide o právoplatné rozhodnutie súdu, premlčacia lehota je 10 ročná.

    je mozne niekoho vypratat na zaklade rozsudku z roku 2007?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.