Zavrieť

Porady

Náš zemolez má trpko-horké plody už druhý rok,dá sa s tým niečo robiť?

Máme tri kríky,plodov mnoho,ale jesť sa to nedá. Čím to je? Kupované boli v baumaxe. Zem majú pre čučoriedky .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Nie je dobre použiť na zemolez zem na čučoriedky, ale horkosť plodov môže byť spôsobená odrodou. Pozri tu http://www.pluska.sk/izahradkar/uzit...kamcatska.html

    My keď sme ich kupovali, už sme mali v aute naloženú zeminu na čučoriedky, ale pán z firmy nám povedal, že na tieto rastliny treba skôr chudobnú zem, určite nie kyslú, dokonca keď zistil, že sme tú kúpenú zem na čučoriedly plánovali použiť na zemolez, zobral ju späť a vymenil za inú.
    P.S. Mali sme 3 ks. Ostali mi dve, jednu muž vykosil a vytrhol, myslel, že burina. Vykosil síce aj druhú, ale tá nanovo narástla. Ešte sme plody nemali.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Zemolez nemá mať kyslú zem.Skúste zamiešať s cukrom,nechať presladiť a tak dať do mrazáku alebo usušiť v zime do čaju.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Zemolez nemá mať kyslú zem.Skúste zamiešať s cukrom...
    ===========================
    Bíííx...Ty si nie normál.
    Na prvý pohľad som neveril vlastným očiam...až po poriadnom prečítaní som si uvedomil, že o čo vlastne ide.

    Ale aby som pravdu povedal, tak v prvej chvíli aj mne napadlo, že by bolo vhodné pocukrovať zeminu...
    BXLmiami Zrejme som to zaujímavo a inšpiratívne spojila :-).
    babka - ježibabka A koľko metrákov by si dal cukru ma meter štvorcový zeme? Ako vtip dobré.Alebo žeby PAT a MAT ?
    babka - ježibabka Komentujem Juraja. Ja som to pochopila, čo si myslela
    buchač Dal by som umelé sladidlo...vyjde lacnejšie.
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Skoro mi oci vypadli. Zemolez mal sused na plote ako popinavku, rastlo to ako dive, stale sa to zamotavalo / uzlilo, ze by to bolo vhodne na jedenie, tak to pochybujem, jasne ze to musi byt nechutne ak nie jedovate. Myslim ze to rastie na protihlukovej stene v BA Einsteinova (a inde).

    Potom som zaguglil a cuduj sa svete predavaju to aj ako ovocny krik???
    Naposledy upravil vicktor : 09.06.16 at 13:51 Dôvod: preklep
    Žabinka ale sú rôzne zimolezy.. a ich bobule (plody) sú vo väčšine jedovaté.. okrem zimolezu kamčatského, ktorého plody sú jedlé, a patria medzi drobné ovocie.. to len na doplnenie informácií..
    BXLmiami Sú rôzne druhy zemolezu.Myslím,že aj na Porade je hodne o nom napísané,možno by to niekto mohol najsť-boli tam aj obrázky.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Zemolez patrí k druhom málo náročných na živiny, hoci dobre reaguje na hnojenie. Na veľmi úrodných pôdach plody obsahujú dokonca viac horkých látok, ako na chudobnejších, čo nie je veľmi žiadúce.

    To som vygooglil...

    Náš zemolez má trpko-horké plody už druhý rok,dá sa s tým niečo robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.