Zavrieť

Porady

oberon samozdanenie tovaru v Oberone

faktúru zo zahraničia za tovar som zaúčtovala bez dph. Následne som v tabulke pre dph k tejto faktúre nastavila aj platenie dane aj odpočet. V kontrolnom výkaze mi to pekne ukáže v B1 ako odpočet. Ak som to správne pochopila malo by mi to v danovom priznaní dph dať dph do riadkov pre zaplatenie dane aj do riadkov pre odpočet. Mne to vyplní len do riadkov pre odpočet čo robím zle?
Naposledy upravil ivka70 : 23.06.16 at 10:31 Dôvod: vratenie vymazanej otazky
kn-alka na porade sa zadanie otázok nevymazáva !!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahoj, a aku možnosť si použila pri zadavaní faktury?

    Nadobudnutie tovaru podľa § 11 a § 49 ods. 2c [5,7;20,21]
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evaoberon ahoj robím v Oberone krátko, začiatočník. viem kde to má byť v kontrolnom výkaze aj Dph priznaní len neviem ako to tam dostať.
    Dala som už kadečo ale aby to bolo v kontrolnom výkaze tak odpočet dane tovar EU. ked dám nadobudnutie tovaru ako si mi napísal vypíše mi to ako chybu a v danovom priznaní a v kontrolnom výkaze to nie je vôbec. Nejaký lajický postup mi nevieš poradiť. Dve faktúry to sú a neviem si s nimi pomôcť.
    zk24 No ja praveze som to skusila vcera. Pre novy stvrtrok som vyrobila jednu fakturu dala henten typ dph na fakture a mam to v dp dph a ziadnu chybu mi to nehlasi.

    Nastavujes ten typ na fakture ano? A je tam aj ze zaradit do KV: Automaticky
    evaoberon Dakujem uz sa mi to podarilo. Nemala som to na tej fakture. Ja som to zadavala pri zauctovani fatury.je to super same to vsetko urobí. Ďakujem strašne moc. :-)
      zbaliť

    oberon samozdanenie tovaru v Oberone

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.