Zavrieť

Porady

použitý chybný olej

Dobry den v originálnom servise mi do auta (benzín) pri garancnej prehliadke naliali iný ole ako mi tam dávali j 6 rokov > 5w 40 a teraz mi tam dali 5w 30 može to mať vplyv na motor alebo na niečo iné ? čo tam mam teraz dať 5w30 alebo 5w40 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nič sa nestane. Porovnaj si špecifikácie oboch olejov. Pokiaľ spĺňajú klasifikáciu SAE a API - je to OK. Označenie značí len viskozitu a použitie. Teda použitie v rozsahu teplôt 5W 30 (-30 do +25 °C).
    http://www.olej-shop.eu/ako-jak-naku...-znaceni-oleju
    T.z. Motoru sa nič nestane.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    A co tak ist do servisu a podat reklamaciu, nech tam daju spravny olej?
    Z nejakeho dovodu vyrobca auta stanovil co tam treba dat.
    Jazdit sa s tym da, mozno v riadnej horucave a dlhom stupani zasvieti kontrolka mazania - tak ubrat plyn a na odpocivadlo. Alebo na krajnicu.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nemá to zásadný vplyv. Je to len olej s inou viskozitou (hustotou), ale stále vhodnou pre naše podnebie. To druhé číslo udáva, na akú letnú teplotu je olej vhodný. Akurát olej bude redší pri štartovaní pri vonkajšej teplote nad 30 st. C.

    Pozri túto stránku, je to tam vysvetlené:

    http://www.fuchs.sk/e-shop/dolezite-...orovych-olejov

    Nemusíš nič robiť, normálne jazdi a pri najbližšej výmene si necháš dať 5W-40.

    použitý chybný olej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.