Zavrieť

Porady

Vedenie klasickej ručne písanej pokladničnej knihy v podvojnom účtovníctve

Ahojte
chcela by som sa opýtať, či je nutné viesť pokladničnú knihu ručne písanú . Vysvetlím - na pokladničné príjmové bločky mi píšu hotovosť z pokladníc - máme 5 pokladníc - ja ich len lepím na a4 a hotovosť odvádzam do banky. Potom máme vypracovanú tabuľku v exceli, kde nahodím z dennej uzávierky položkovite jednotlivý tovar, ktorý sa mi rozdelí na jednotlivé účty a strediská a toto nahodím do príjmového dokladu do účtovného systému Noris - ako predpis príjmov a potom to jednou položkou "nahodím" ako príjem do pokladne - vytlačím si príjmový blok , nahodím výdaj - čo odvediem do banky - vytlačím si výdavkový blok a deň mám uzavretý. Na konci mesiaca si vytlačím pokladničnú knihu za mesiac.
Ide o to, že odo mňa chcú aby som tie jednotlivé tržby z pokladníc ktoré mi odovzdávajú a lepím ich na A4 ešte ručne nahadzovala do pokladničnej knihy - čiže musím si ich nahodiť do excelu a potom ručne práce prepisovať do pokladničnej knihy. Samozrejme, čísla dokladov v účtovníctve mi tým pádom s touto ručne vedenou pokladničnou knihou nesedia - nie je možné aby sedeli... Chcem sa opýtať MUSíM 2x viesť pokladničnú knihu - čisto len na tržby z pokladníc ktoré na druhý deň odovzdávam do banky - prvýkrát cez program a 2x ručne???? Ďakujem
PS - pracujem v rozpočtovej organizácii pod mestom - podvojné účtovníctvo
reve
Naposledy upravil Reve : 30.06.16 at 11:15 Dôvod: spresnenie otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vedenie klasickej ručne písanej pokladničnej knihy v podvojnom účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.