Zavrieť

Porady

oči-hmlisté videnie

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Už dlhú dobu mám hmlisté videnie a je to čím ďalej, tým horšie. Bola som aj u lekárov a nikto sa nemá k činu. Neviem, či je to príčina v cylindrických sklách na okuliaroch, alebo niečo iné. Ja sama by som povedala, že je to skôr niečo iné ako iba cylindrické sklá. Mávam aj časté migrény a zvykne ma bolievať za očami. Dnes napríklad cítim tlak za jedným okom a to už v kuse asi dva dni neprestáva. Poraďte, čo mám robiť, alebo kam sa obrátiť. Naši lekári v našom meste sú strašní, keď človek dočista neoslepne, im je to asi jedno.
Usporiadat
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

Pekný deň.
To ako ani očný lekár sa k tomu nevyjadril čo ti je? Nie je to príznak sivého očného zákalu?Zájdi z aočným lekárom na odborné vyšetrenie, nenechaj sa odbiť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja si tiež myslím , že je to signál niečoho a netreba to zanedbať ............ja by som išla za doktorom a nech mi dá písomne , že on stanovuje na základe mojich problémov , že mi nič nie je......viem že je to blbosť čo píšem , ale určite by som s nimi zatočila a narobila poriadok. Hlavná vec , že odvádzame nehorázne peniaze do zdravotníctva , platíme lieky a všetko okolo toho , potom lekári môžu ísť štrajkovať za malé platy .......... lebo su nie docenení, a za čo ? Nechcem týmto hádzať všetkých do jedného vreca ....

Treba sa rozhliadnuť po nejakom inom lekárovi ..........., ale rozhodne to nemôžeš ponechať v takom štádiu v akom to je .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Prosím Ťa pekne, za to že pre lekára u ktorého si bola si ľahostajná /aj tvoje oči, veď jeho nebolia/ ty sa odbiť nedaj, vezmi kartu a navštív iného. Podľa toho čo popisuješ to kľudne môže byť vysoký očný tlak. Nechcem Ťa strašiť, ale je to veľmi nebezpečné. Trvaj na tom, aby Ti previedol kontrolu očného tlaku a celého očného pozadia. Ide víkend, tak sa nedaj odbiť. Môžeš sa vytočiť, ale môžeš aj plakať, ale nedaj sa odbiť. Na tie citové výlevy máš predsa nárok aj u lekára ktorému "dôveruješ". Ja by som určite neodišla bez náležitého vyšetrenia. Nemáš náhodou problémy aj s tlakom?
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Vôbec mi nepovedali, čo mi je. Spýtali sa iba, či nemám problémy s tlakom a tým to haslo. Ale čím ďalej tým je to horšie. Okuliare sú mi dá sa povedať na figu, lebo vidím na ne takmer takisto ako bez nich. Keď som bola na vyšetrení, tak mi zistili, že mám okraje očného pozadia bledšie, ale nič s tým nerobili, iba to skonštatovali. Asi trikrát mi merali očný tlak a povedali, že je to v poriadku. Šedý zákal by bolo vidno, to si nemyslím, že mi je. Bude to asi niečo iné. Skôr by som potrebovala vyšetriť celý organizmus. Stáva sa mi občas, že ráno vstanem a mám opuchnuté viečka. Na to sa mi lekárka vyjadrila, že to môže byť od zmeny krému. Tak väčší blud som už nepočula. Používala som v tom čase ten istý a už dlhšiu dobu. Proste somariny. Škoda, že teraz nemám vôbec čas chodiť po vyšetreniach. Ale už by som bola asi aj patrične drzá a nik by odo mňa nekúpil. Nedá sa takto existovať, keď iní vidia to, čo ja si vôbec nevšimnem. Minule sa mi stalo, keď som si filtrovala faktúry, dvakrát za sebou som nevidela prvé čísla fa. Tak toto je už trocha priveľa. A to nemám dioptrie iba 0,5, ale mám cylindrické sklá. Neviete o nejakom dobrom lekárovi trebárs niekde na východe?
0 0
niklo niklo

niklo je offline (nepripojený) niklo

ten tlak za očami možeš mať aj kvôli zvýšenému očnému tlaku, tzv. glaukóm..tie hodnoty sú individuálne, niekomu treba liečbu keď má hodnotu 21 a mne už aj pri 18, inak mi ide hlavu roztrhať. nie je to žiadna sranda. postihuje to hlavne ľudí okolo 40 rokov, ale aj mladších...s tým hmlistým videním neviem, ale mala by si asi zájsť k inému očnému..aké všetky vyšetrenia Ti robil očný?
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Elena Navrátilová
Prosím Ťa pekne, za to že pre lekára u ktorého si bola si ľahostajná /aj tvoje oči, veď jeho nebolia/ ty sa odbiť nedaj, vezmi kartu a navštív iného. Podľa toho čo popisuješ to kľudne môže byť vysoký očný tlak. Nechcem Ťa strašiť, ale je to veľmi nebezpečné. Trvaj na tom, aby Ti previedol kontrolu očného tlaku a celého očného pozadia. Ide víkend, tak sa nedaj odbiť. Môžeš sa vytočiť, ale môžeš aj plakať, ale nedaj sa odbiť. Na tie citové výlevy máš predsa nárok aj u lekára ktorému "dôveruješ". Ja by som určite neodišla bez náležitého vyšetrenia. Nemáš náhodou problémy aj s tlakom?
Vysoký tlak som nikdy nemala, skôr nízky alebo kolísavý. V priebehu hodiny sa mi dokázal tlak zmeniť zo 120/80 na 90/60 a pod. Mala som niekedy problémy s chlopňou, ale stav sa upravil a už dlhú dobu mám relatívne kľud. Ale v poslednej dobe som veľmi unavená a mávam časté migrény. Domov prídem niekedy ako zbitý pes. Normálne nevládzem. Neviem, či sa to náhodou neozýva srdiečko, ale vyslovene problémy také ako som mala niekedy, nemám. Možno by som potrebovala aspoň na také dva týždne poriadne zrelaxovať. Aj to videnie by sa verím čiastočne upravilo, ale s určitosťou viem, že nie celkom iba tak trocha. Už som to vyskúšala. Ale ako na potvoru, prirípali sa mi tu dve kontroly naraz. Chvalabohu jedna už úspešne skončila, ale tá druhá z ministerstva, neviem dokedy bude. Nadobro mi vypadla jedna šikovná kolegyňka z jedného dňa na druhý a už sa nevráti. A ešte aj ja meškám s účťakom, tak nemám šancu oddychovať. No proste ideál.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
niklo
ten tlak za očami možeš mať aj kvôli zvýšenému očnému tlaku, tzv. glaukóm..tie hodnoty sú individuálne, niekomu treba liečbu keď má hodnotu 21 a mne už aj pri 18, inak mi ide hlavu roztrhať. nie je to žiadna sranda. postihuje to hlavne ľudí okolo 40 rokov, ale aj mladších...s tým hmlistým videním neviem, ale mala by si asi zájsť k inému očnému..aké všetky vyšetrenia Ti robil očný?
Bola som už aj za iným očným, tam som si sama nastavovala cylinder, lebo sme sa nemohli trafiť na správne okuliare. Nakoniec lekárka skonštatovala, že to jedno oko mám asi lenivé a aj tak naň normálnejšie nebudem vidieť.
Cylindre mám totiž veľmi rozdielne. Na jednom je to 50 a na druhom 120.
Bola som aj na prístroji, lebo sa mi zdali akési čudné tie okuliare. Ale namerané hodnoty boli presne také, ako boli nastavené okuliare. Možno máš pravdu s tým tlakom. Asi potrebujem opakované vyšetrenie. A čo, ak mám nízky tlak, to nemôže spôsobovať takéto problémy? Vyšetrovali mi iba očné pozadie a merali očný tlak. Ináč nič. Iba raz, keď som mala zápal slzného vačku, mimochodom neprajem ani najväčšiemu nepriateľovi, vtedy sa ma doktorka pýtala, či vidím dobre? Ale prečo, takúto otázku položila? Vtedy to bolo relatívne ešte dobre, ale teraz akoby som slepla.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Prosím Ťa choď na to očné, alebo sa zastav v lekárni, skús opísať aké máš problémy, dnes už tie magistry sú celkom v obraze. Aspoň tie kvapky, ale očné by bolo najlepšie. Skús sa telefonicky dohodnúť, keď si v takom strese ani sa nedivím. Ono si to ľudia málokedy uvedomujú, čo ten stres robí s organizmom. Nejaký antistres čajík by tiež nebol od veci. Tlak si si kedy naposledy dávala merať? Aj v lekárni zvyknú zmerať. Len to nepodceňuj, ono sa Ti všetko časom na niečom odzrkadlí. Ja mám tiež vraj štítnu žľazu posiatu rôznymi nepravidelnými otvormi. Vraj následok stresu, prechodených zápalov. Takže neviem ako by som Ťa ešte viac navnadila, aby si išla. Keby som Ti tu začala písať čo urobí vysoký očný tlak s celým Tvojim organizmom tak pôjdeš?
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Odmlčala som sa, lebo som hodila všetko za hlavu a bola som opäť na očnom.
Vraj je všetko v poriadku, očný tlak, pozadie a očné nervy. Vyzerá to, že vraj je to z nízkeho tlaku. Môže to mať cievny pôvod a vyzerá, že je to z nedokrvenosti, lebo najväčšie problémy mám hlavne ráno. Napísala mi nové okuliare a odporučila mi nejaké lieky Reviophtal, vraj by mali pomôcť. A samozrejme odporučila oddych a o dva mesiace kontrolu, lebo v júli budú dovolenkovať. A ešte zájdem do lekárne, kúpiť si pupalkový olej, ktorý robí zázraky. Už mi raz pomohol, síce pri iných problémoch, na ktoré nič nezaberalo. Zmerám si v lekárni aj tlak, nakoľko tlakomer doma nemám. Neužívali ste niekto spomínané lieky náhodou, ak áno, aké máte skúsenosti?
0 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

Ak môžem Vám poradiť, pozrite si aj túto adresu, možno Vám aspoň niekedy v niečom pomôže. Za pozretie nič nedáte.
http://www.zdravie.sk/sz/sitemap/sitemap.html&m=0
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Karkulka, problém s hmlistým videním má aj švagriná. Ale bola nielen na očnom vyšetrení, ale je robili všelijaké vyšetrenia - krvný obraz, glykémia, pečeňové testy, ASLO, moč, na toxoplazmózu, toxokarózu, neurologické ... ani všetky neviem vymenovať. Robila jej to obvodná lekárka, s tým, že výsledky konzultovali s očným lekárom. Podotýkam ale, že až po viacnásobnom urgovaní u očného, lebo prvýkrát je tiež odbil s tým, že oči má v poriadku. Všetky výsledky boli negatívne, preto ju posielajú na špecializovanú očnú kliniku do Vyšných Hágov, ide tam v utorok, dám vedieť.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Vo Vyšných Hágoch doktorka po vyšetrení skonštatovala, že oči má v úplnom poriadku! Takže to môže mať pôvod neurologický, môže to spôsobovať krčná chrbtica, prípadne aj zlý psychický stav.
Idú jej urobiť podrobnejšie neurologické vyšetrenie - neviem teda aké jej robili predtým , CT vyšetrenie celého tela a uvidí sa.

Karkulka - neváhaj nespoľahni sa na to, že očné nálezy máš v poriadku, treba ísť a urobiť krik, nejaká príčina musí byť, keď dobre nevidíš, čím skôr sa na to príde, tym lepšie
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kalkulka
Bola som už aj za iným očným, tam som si sama nastavovala cylinder, lebo sme sa nemohli trafiť na správne okuliare. Nakoniec lekárka skonštatovala, že to jedno oko mám asi lenivé a aj tak naň normálnejšie nebudem vidieť.
Cylindre mám totiž veľmi rozdielne. Na jednom je to 50 a na druhom 120.
Bola som aj na prístroji, lebo sa mi zdali akési čudné tie okuliare. Ale namerané hodnoty boli presne také, ako boli nastavené okuliare. Možno máš pravdu s tým tlakom. Asi potrebujem opakované vyšetrenie. A čo, ak mám nízky tlak, to nemôže spôsobovať takéto problémy? Vyšetrovali mi iba očné pozadie a merali očný tlak. Ináč nič. Iba raz, keď som mala zápal slzného vačku, mimochodom neprajem ani najväčšiemu nepriateľovi, vtedy sa ma doktorka pýtala, či vidím dobre? Ale prečo, takúto otázku položila? Vtedy to bolo relatívne ešte dobre, ale teraz akoby som slepla.
Kalkulka opatruj si oči, je to tvoje bohatstvo!
Nik nevie, kto neskúsil a nezažil pochopiť bolesť toho, kto trpí na očné ochorenia, a ja ako matka, ktorej dcéru viackrát operovali, pred rokom bola na operácii - keratoplastike, dostala transplantát od darcu, ktorý doteraz nie je úplne v poriadku. Síce na to oko vidí, aj keď hmlisto a s dioptriami 9,5, ale nevidela predtým nič. Teraz sa jej zhoršil zrak aj na druhom oku, tlak mala na ňom o 10 Torr vyšší ako je prípustná hranica, tak tŕpneme, čo bude nasledovať. A to už prosím chodíme 11 rokov k lekárke do BB, kde ju na klinike aj operovali. Robili jej tú istú operáciu, čo pánu Dančiakovi ale jemu sa Bohužiaľ nepodarila. Kalkulka, prosím ťa, neváhaj, ak budeš mať záujem, môžem ti dať cez SS telefonický kontakt na tú pani lekárku, neodkladaj kompletné vyšetrenie u skutočného odborníka. Ja ťa o to prosím!
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Pozdravujem všetkých, veľmi pekne ďakujem za rady. Myslím si, že by som potrebovala kompletné kardio a neurologické vyšetrenie. Možno už budem mať na to čas. Šéf konečne uznal, že je nás tu na ekonomickom málo a privolil, aby som si vybrala dve nové sily. Konečne dostal rozum, že sa nedá všetko vždy robiť vtedy, keď horí.
Vlasti, ten kontakt mi môžeš poskytnúť? Možno ho v dohľadnej dobe využijem, ak sa mi tuná u lekárov nič normálnejšie nepodarí.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Dnes bola švagriná na ďalšom neurologickom vyšetrení - u iného lekára, zaujímavé, že táto neurologička zistila, že má nález pozitívny, objednala ju na MRI mozgu, EEG jej konečne idú urobiť, pravdepodobná príčina nedostatočné dokrvenie mozgu, alebo demyelinizácia (keď mizne myelín, ktorý obaľuje nervové vlákna) prípadne nádor. Len všetci dúfame, že je to liečiteľné.
Netreba sa spoľahnúť na jedného doktora, to je OK keď máš angínu alebo chrípku. A treba ísť aj za iným odborníkom, ktorý ale odborník aj je, nedať sa odbiť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ivana Š
Dnes bola švagriná na ďalšom neurologickom vyšetrení - u iného lekára, zaujímavé, že táto neurologička zistila, že má nález pozitívny, objednala ju na MRI mozgu, EEG jej konečne idú urobiť, pravdepodobná príčina nedostatočné dokrvenie mozgu, alebo demyelinizácia (keď mizne myelín, ktorý obaľuje nervové vlákna) prípadne nádor. Len všetci dúfame, že je to liečiteľné.
Netreba sa spoľahnúť na jedného doktora, to je OK keď máš angínu alebo chrípku. A treba ísť aj za iným odborníkom, ktorý ale odborník aj je, nedať sa odbiť.
Nesúhlasím, že keď Ti lekár určí chrípku alebo angínu stačí jeden lekár. Záleží v prvom rade na tom ako sa cítiš. Koľkí tu už nie sú len preto, že im lekár určil angínu, resp. chrípku a na pitve zistili, že infarkt, ...Radšej mať hlúpy pocit, že odoberáš lekárom z ich voľného času /moje pocity/ ako čakať s tým, že lsi pod lekárskym dohľadom.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Elena Navrátilová
Nesúhlasím, že keď Ti lekár určí chrípku alebo angínu stačí jeden lekár. Záleží v prvom rade na tom ako sa cítiš. Koľkí tu už nie sú len preto, že im lekár určil angínu, resp. chrípku a na pitve zistili, že infarkt, ...Radšej mať hlúpy pocit, že odoberáš lekárom z ich voľného času /moje pocity/ ako čakať s tým, že lsi pod lekárskym dohľadom.
elenka, samozrejme som mala na mysli jednoznačnú diagnózu, keď nie sú pochybnosti, ak sa človek aj pri stanovenej chrípke cíti inak, treba chodiť za lekármi
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Elena Navrátilová
Nesúhlasím, že keď Ti lekár určí chrípku alebo angínu stačí jeden lekár. Záleží v prvom rade na tom ako sa cítiš. Koľkí tu už nie sú len preto, že im lekár určil angínu, resp. chrípku a na pitve zistili, že infarkt, ...Radšej mať hlúpy pocit, že odoberáš lekárom z ich voľného času /moje pocity/ ako čakať s tým, že lsi pod lekárskym dohľadom.
Nemyslím si, že keď sa dožaduješ zdravotnej starostlivosti, na ktorú máš nárok, že uberáš lekárom z ich voľného času! Osobne som sedela u jedného lekára od 9.00 a o 13.00 vyšiel von a všetkých nás nevybavených vybavil slovami, že on dnes končí. On si zrejme voľný čas vybavil sám. Ale na úkor pacientov. Veľa ľudí mu už neverí
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ivana Š
Dnes bola švagriná na ďalšom neurologickom vyšetrení - u iného lekára, zaujímavé, že táto neurologička zistila, že má nález pozitívny, objednala ju na MRI mozgu, EEG jej konečne idú urobiť, pravdepodobná príčina nedostatočné dokrvenie mozgu, alebo demyelinizácia (keď mizne myelín, ktorý obaľuje nervové vlákna) prípadne nádor. Len všetci dúfame, že je to liečiteľné.
Netreba sa spoľahnúť na jedného doktora, to je OK keď máš angínu alebo chrípku. A treba ísť aj za iným odborníkom, ktorý ale odborník aj je, nedať sa odbiť.
Tak to si ma prekvapila. A čo s tým? Dá sa to nejako normálne liečiť. Buď taká dobrá, daj mi prosím ťa vedieť. Mám podozrenie, že takéto niečo môžem mať. Zažila som už stav, keď som si pripadala ako totálne na mol opitá a zanášalo ma do skríň a celé doobedu som sa nemohla preto ani postaviť z postele. A to všetko z totálne nízkeho tlaku. Vraj srdiečko nemalo čo pumpovať. To mi povedal lekár, samozrejme až po nejakom čase, keď som už bola z najhoršieho vonku. Ale vtedy nebol spokojný s postupom neurologičky. Denne ma bolela hlava a ona ma nebola schopná poslať na CT vyšetrenie. V kuse asi dva mesiace ma bolela. Nebolo to až také strašné ako migrenózny záchvat, ale akási tupá bolesť. Ale dva mesiace? Prosím ťa daj vedieť, aký bo ďalší postup lekárov a hlavne, či sa to dá liečiť?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Kalkulka vidíš ako to je s tým zdravím. Človek sa upokojí po návšteve lekára, že chvalabohu a potom keď problémy pretrvávajú zistíš, že Ťa ani len riadne nevyšetril. Najlepšie nedať sa odbiť a radšej si pripadať ako hypochonder.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať