Zavrieť

Porady

plot suseda v zlom stave

pozdravujem a vopred dakujem za rady
-murovany plot, ktory oddeluje moj dom od suseda - firma - pravnicka osoba ktora nehnutelnost prenajima inemu najomcovi, byvale potraviny je v katastrofalnom stave - opadane omietky, uvolnuju sa z neho kusy tehal a pod...plot patri susedovi a je na jeho parcele

chcem napisat danej firme list a pritlacit na nich troska, aby sa zacali zaujimat o stav muru a dosiahnut aby sa mur zrekonstruoval, alebo zatial aspon oplechoval zhora nech donho nezateka

je nejaky zakon na ktory sa mozem odvolat a zatlacit na nich?

za zhorsenie stavu muru moze podla mna jeho nespravne vybudovanie (ziadne hydroizolacie, prisypanie zo strany suseda) a nevhodna rekonstrukcia, ked omietli mur z jeho strany cementovou omietkou, ktora neprepusta vlhkost a z tohto dovodu podla mna doslo k takemu naruseniu povodnej omietky z mojej strany

taktiez mozem na nich zatlacit tym, ze som zistil ze ich zumpa pravdepodobne dlhodobo presakovala na moj pozemok. Odstranil som stare chlievy a z ich muru normalne pramen zumpy tiekol. Doteraz to nebolo vidiet kvoli stavbam ktore tam boli. Urobil som si z toho aj video. Chcem im napisat, ze v pripade ze sa nebudu zaujimat o stav muru dam si urobit rozbor pôdy a ziadat o nahradu skody alebo vymenu zamorenej pody alebo neviem co....

ked na nich nepritlacim tak na to budu kaslat....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    malendom
    Ja myslim ze mozem urobit viac, aspon sa o to pokusit tak take rady ocakavam...min. to ze mi zamorili cast pozemku zumpou je dovod na to aby ma hned neodbili
    To zamorenie pozemku, to je ine kafe. Daj pisomny podnet na presetrenie u Regionalneho hygienika a Zivotne prostredie. /kontakty si vygoogli podla mesta/ .
    Tam mas viacero moznosti uspiet .Znecistovanie spodnych vod,ak mas studnu-tak aj zamorenie studne,kontaminacia pody atd...zumpa sa nesmie vypustat ani na pozemok,ani do kanalizacie. Niektore obce dokonca vyzaduju od obyvatelov zdokladovat aj vyvazanie zumpy od firiem na to urcenych.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem, ake rady ocakavas,ale nepotesim ta.

    Pises, ze mur stoji na susedovom pozemku.Takze nemas podla mna ziadne pravo ovplyvnit, co sused s plotom urobi.Ani ta nemusi trapit, ci ho ma zaizolovany,ci je nan spatny pohlad a pod. Dovolavat sa svojich prav by si sa mohol oficialne jedine v tom pripade, ak by ta ten mur ohrozoval na zivote a pod.

    Susedovi dokonca ziaden zakon neprikazuje ani pozemok oplotit.takze,ak by aj mur spadol,tak sused nie je povinny stavat novy.Moze svoj pozemok nechat neoploteny.

    Jedine, co mozes urobit,aby si sa nemusel pozerat na spatny mur u susedov je to, ze si postavis svoj vlastny plot, ci mur, ktorym prekryjes pohlad na ten susedov :-P

    malendom je offline (nepripojený) malendom

    malendom
    Ja myslim ze mozem urobit viac, aspon sa o to pokusit tak take rady ocakavam...min. to ze mi zamorili cast pozemku zumpou je dovod na to aby ma hned neodbili

    plot suseda v zlom stave

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.